Polski Związek Motorowy opublikował kalendarz sezonu 2021 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rywalizacja o tytuły w wyścigach Super S Cup oraz Endurance odbędzie się w trakcie pięciu weekendów wyścigowych.

Marcin Olejniczak i Jacek Cichopek odnieśli swoje drugie tegoroczne zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w wyścigach długodystansowych podczas sobotniego Memoriału im. Jana Leśniaka. Wygrana na zalanym wodą Torze Poznań wystarczyła do zapewnienia sobie mistrzowskiej korony.

Przedstawiamy wypowiedzi pierwszej trójki ósmego tegorocznego wyścigu Mistrzostw Polski OMM Drive Super S Cup, który odbył się w sobotę na Torze Poznań.

Bartosz Alejski przypieczętował swój tytuł mistrzowski w sezonie 2020 Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Drive Super S Cup zwycięstwem w ostatnim wyścigu na Torze Poznań, który odbył się na mokrej nawierzchni.

Prowadząca w klasyfikacji Mistrzostw Polski załoga Tomasz Pawlaczyk-Robert Boruszak wystartuje z pole position do ostatniego tegorocznego wyścigu długodystansowego na Torze Poznań. Piątkowe kwalifikacje były wyjątkowo zacięte, bowiem o pierwszej pozycji zadecydowało zaledwie 0,007 sekundy.

Przedstawiamy wypowiedzi pierwszej trójki siódmego tegorocznego wyścigu Mistrzostw Polski OMM Drive Super S Cup, który odbył się w piątek na Torze Poznań.

Z dorobkiem czterech zwycięstw w sezonie 2020, Bartosz Alejski zapewnił sobie w piątek pierwszy w karierze tytuł Mistrza Polski OMM Drive Super S Cup. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął już po pierwszym wyścigu sezonu i nie oddał go do samego końca.

Robert Boruszak sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w Wyścigowych Mistrzostwach Polski OMM Drive Super S Cup. Tegoroczny debiutant pokonał w piątkowym wyścigu na Torze Poznań Bartosza Palusko oraz Adriana Lewandowskiego.

Ubiegłoroczny mistrz Polski OMM Drive Super S Cup Jacek Cichopek wywalczył pole position do piątkowego wyścigu finałowej rundy na Torze Poznań. Rybniczanin o zaledwie 0,151 sekundy pokonał zwycięzcę ostatniego wyścigu Adriana Lewandowskiego.

Sezon 2020 Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Drive Super S Cup dobiegnie końca w nadchodzący weekend 9-10 października na Torze Poznań. Do rywalizacji przystąpi aż 19 kierowców, w tym znane nazwiska motoryzacyjnego świata.

Dwugodzinny wyścig długodystansowy zakończył zmagania wrześniowej rundy mistrzostw Polski dla zawodników OMM Drive Super S Cup. Swoje pierwsze zwycięstwo, z przewagą zaledwie 0,113 sekundy, odnieśli Bartosz Alejski i Paweł Lepert.

Adrian Lewandowski odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Wyścigowych Mistrzostwach Polski OMM Drive Super S Cup. Ubiegłoroczny debiutant pokonał w sobotnim wyścigu na Torze Poznań Tomasza Pawlaczyka i Adama Karkuszewskiego.

Partnerzy

ECU Master Mikinka Projekt Racing Tires RacingFlex MG

Organizator


Drive Squad
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 664 952 259
e-mail: mariusz@drivesquad.pl