Startujący w OMM Drive Super S Cup Robert Boruszak i Tomasz Pawlaczyk rozpoczęli sezon Mistrzostw Polski w wyścigach długodystansowych od zwycięstwa w klasyfikacji pucharowych MINI. Podczas dwugodzinnej inauguracji na Torze Poznań pokonali Michała Molskiego i Toona Knapena.

Debiutujący w ubiegłym roku w wyścigach samochodowych Adrian Lewandowski wywalczył w sobotę swoje drugie podium w OMM Drive Super S Cup, zajmując trzecie miejsce podczas inauguracyjnej rundy na Torze Poznań. Syn srebrnego medalisty Igrzysk Sportów Motorowych Andrzeja prowadził przez pierwszych dziesięć okrążeń, ulegając ostatecznie jedynie Bartoszowi Alejskiemu i Robertowi Boruszakowi.

Debiutujący w tegorocznych Wyścigowych Mistrzostwach Polski OMM Drive Super S Cup Robert Boruszak z miejsca dał się poznać jako jeden z pretendentów do tytułu. Po wywalczeniu pole position w piątkowych kwalifikacjach, w sobotnim wyścigu stanął na drugim stopniu podium.

Bartosz Alejski jako jedyny zakończył oba sezony Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Drive Super S Cup na podium klasyfikacji generalnej. Po zajęciu drugiego i trzeciego miejsca, pozostało jedynie zdobycie mistrzostwa, a walkę o pierwszy tytuł w karierze rozpoczął od wygranych w obu wyścigach pierwszej rundy na Torze Poznań.

Zaledwie 0,192 sekundy wyniosła różnica na mecie sobotniego wyścigu pierwszej rundy Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Drive Super S Cup na Torze Poznań. Bartosz Alejski zademonstrował swój zamiar walki o pierwszy w karierze tytuł, pokonując po wyrównanej walce Roberta Boruszaka. Podium uzupełnił Adrian Lewandowski.

Załoga Jacek Cichopek i Marcin Olejniczak wygrała kwalifikacje do pierwszej rundy tegorocznych Mistrzostw Polski w wyścigach długodystansowych na Torze Poznań.

Bartosz Alejski rozpoczął sezon 2020 Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Drive Super S Cup od zwycięstwa w piątkowym wyścigu na Torze Poznań. Trzeci zawodnik poprzedniego roku przyjechał na metę prawie cztery sekundy przed Adamem Dębickim, a podium uzupełnił Tomasz Pawlaczyk.

Będący jednym z pomysłodawcą Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Drive Super S Cup Robert Boruszak zaliczy swój wyścigowy debiut za kierownicą pucharowego MINI. Były zawodnik WSMP i pucharu BMW zaskoczył w piątkowych kwalifikacjach, zdobywając pole position do pierwszego wyścigu sezonu 2020.

Debiutujący w Wyścigowych Mistrzostwach Polski OMM Drive Super S Cup Robert Boruszak wywalczył pole position do pierwszego wyścigu sezonu 2020 na Torze Poznań. Pokonał on w piątkowych kwalifikacjach Jacka Cichopka i Bartosza Alejskiego.

Wyścigowe Mistrzostwa Polski OMM Drive Super S Cup powrócą w ten weekend na Tor Poznań, rozpoczynając trzeci już sezon rywalizacji. Inauguracja została opóźniona z powodu pandemii koronawirusa, a zmodyfikowany kalendarz zakłada wyścigi od lipca do października.

Jacek Cichopek potrzebował nieco ponad trzech okrążeń, aby wyprzedzić 15 startujących przed nim kierowców i jako jedyny zawodnik w tym sezonie zapisał się jako zdobywca kompletu punktów w trakcie weekendu wyścigowego za pole position, zwycięstwa w obu wyścigach oraz najszybsze okrążenia. Tegoroczny zdobywca tytułu mistrza Polski OMM Drive Super S Cup stanął na podium sobotniego wyścigu na torze Poznań wspólnie z Adrianem Lewandowskim i Jackiem Łukaszykiem.

Jacek Cichopek został drugim w historii mistrzem OMM Drive Super S Cup. Rybniczanin pokonał w piątkowym wyścigu finałowej rundy na Torze Poznań ustępującego mistrza Jacka Łukaszyka oraz Bartosza Alejskiego, który na jeden wyścig przed końcem sezonu traci już 34 punkty, przy 27 możliwych do zdobycia.

Partnerzy

ECU Master Mikinka Projekt Racing Tires RacingFlex MG Dealer MINI Smorawiński

Organizator