Bartosz Alejski stanął na najwyższym stopniu podium drugiego wyścigu Mistrzostw Polski Super S Cup, jaki odbył się w niedzielę na Torze Poznań. Pokonał on Jacka Łukaszyka i Marcina Olejniczaka.

Olejniczak przystępował do wyścigu z pole position i choć na starcie wyprzedził go Juliusz Syty, to odzyskał prowadzenie na hamowaniu do trzeciego zakrętu i szybko zaczął odjeżdżać od reszty stawki.

Znakomitym początkiem popisali się Grzegorz Pietrucha, który na pierwszym okrążeniu awansował z siódmej na trzecią lokatę, oraz Łukaszyk, który przebił się z ósmego na piąte miejsce – musiał on jednak wkrótce pojawić się w alei serwisowej, aby odbyć karę za falstart – podobnie jak Przemysław Pluciński. Nieco wolniejszy postęp notował Alejski, który zyskał jedną lokatę na pierwszym okrążeniu.

Na trzecim kółku z wyścigu wycofał się Syty, co stworzyło kilkusekundową lukę pomiędzy prowadzącym Olejniczakiem oraz walczącymi o drugie miejsce Pietruchą i Łukaszykem. Kiedy ten ostatni zjechał na swoją karę, na trzecie miejsce awansował Alejski, a za nim podążali Paweł Lepert i Jakub Kojder.

Zwycięzca sobotniego wyścigu na siódmym okrążeniu przestrzelił jednak hamowanie do trzeciego zakrętu i wypadł z toru, przy okazji zabierając ze sobą Pietruchę. Obaj zakopali się w żwirowym poboczu, co wiązało się z koniecznością wyjazdu samochodu bezpieczeństwa.

Rywalizacja została wznowiona na jedno okrążenie przed końcem – jeszcze przed restartem doszło do zamieszania, w którym Lepert wyprzedził liderów przed linią startu/mety i wykluczył się z walki o zwycięstwo.

Efektywnie na prowadzeniu nadal był Olejniczak – w trzecim zakręcie w kolizji z liderem wyścigu uczestniczył Pluciński, przez co sam wypadł na pobocze, a został wyprzedzony przez Alejskiego i Łukaszyka, którzy dojechali już do mety na dwóch pierwszych pozycjach.

P Nr Kierowca Rezultat
1 11 Bartosz Alejski 11 okr.
2 13 Jacek Łukaszyk + 0,247
3 77 Marcin Olejniczak + 3,868
4 99 Paweł Lepert + 21,927
NSK 8 Przemysław Pluciński + 1 okr.
NSK 88 Grzegorz Pietrucha + 5 okr.
NSK 66 Jakub Kojder + 5 okr.
NSK 9 Bartłomiej Tabaczyński + 7 okr.
NSK 3 Juliusz Syty + 9 okr.
NSK 46 Tomasz Augustyniak + 9 okr.
NSK 40 Karol Ślisiński + 11 okr.
Więcej o OMM Drive Super S Cup na WRC.net.pl.

Partnerzy

ECU Master Mikinka Projekt Racing Tires RacingFlex MG Dealer MINI Smorawiński

Organizator