Tomasz Augustyniak i zaliczający swój debiut za kierownicą pucharowego MINI Coopera S Nikodem Wiśniewski wygrali kwalifikacje do drugiej rundy Mistrzostw Polski Endurance na Torze Poznań.

Kwalifikacje zostały rozstrzygnięte bardzo szybko, bowiem już na drugim okrążeniu Wiśniewski wykręcił czas 1:52,302, który miał wystarczyć do wywalczenia pole position. W drugiej połowie sesji na drugą lokatę awansowali zwycięzcy poprzedniej rundy Michał Walczak-Makowiecki i Damian Lempart, z wynikiem gorszym o 0,416 sekundy. Trzecie miejsce przypadło załodze Tomasz Pawlaczyk/Jakub Kojder.

Adam Karkuszewski i mistrz Ecumaster Super S Cup Bartosz Alejski zajęli czwartą lokatę, pokonując Damiana Stachowiaka i lidera klasyfikacji generalnej Ecumaster Super S Cup Adama Dębickiego. Toon Knapen i Rafał Gawkowski wystartują z szóstego pola, przed powracającymi do ścigania Grzegorzem Pietruchą i byłym mistrzem Polski Jackiem Łukaszykiem. Stawkę uzupełnili Grzegorz Stępień i Maciej Szewczyk oraz Konrad Nowak-Ignatowski i Artur Gawryluk.

Dwugodzinny wyścig długodystansowy wystartuje w sobotę o 16.