Ubiegłoroczny mistrz Polski OMM Drive Super S Cup Jacek Cichopek wywalczył pole position do piątkowego wyścigu finałowej rundy na Torze Poznań. Rybniczanin o zaledwie 0,151 sekundy pokonał zwycięzcę ostatniego wyścigu Adriana Lewandowskiego.

Po porannych opadach deszczu, nawierzchnia toru była wilgotna, lecz w pełnym słońcu szybko wysychała. Na samym początku sesji tempo próbował narzucić walczący o tytuł Tomasz Pawlaczyk, uzyskując kolejno 2:08,672 i 2:06,170.

Nie trwało jednak długo nim Cichopek poprawił to osiągnięcie o prawie trzy sekundy i od tamtej pory tylko przyspieszał, na pięć minut przed końcem 25-minutowej sesji schodząc poniżej bariery dwóch minut, a na swoim przedostatnim okrążeniu wykręcając 1:56,764.

Nazwisko Cichopka była jedyną stałą w tabeli wyników, bowiem kolejność za nim zmieniała się z minuty na minutę. Ostatecznie na drugą lokatę wskoczył Lewandowski, który swoje najszybsze okrążenie pomiarowe zdążył rozpocząć na zaledwie cztery sekundy przed końcem sesji.

Lewandowski zepchnął tym samym do drugiej linii dwójkę debiutantów w Super S Cup – Jakuba Glasse i Bartosza Palusko, którzy wykorzystali swoje duże doświadczenie w mistrzostwach Polski, aby pokonać pucharową czołówkę. Zaledwie 0,004 sekundy do Palusko stracił piąty w tabeli Jakub Kojder, za którym uplasowali się Tomasz Pawlaczyk, Tomasz Augustyniak, Robert Botuszak, Marcin Olejniczak i kolejny z debiutantów Patryk Mikiciuk.

Dopiero na 13. pozycji uplasował się lider klasyfikacji generalnej Bartosz Alejski, który już dzisiaj może zapewnić sobie tytuł mistrzowski, jeśli jego przewaga nad Tomaszem Pawlaczykiem będzie wynosić przynajmniej 25 punktów. Start przedostatniego wyścigu sezonu o godzinie 14:05.