Debiutujący w tegorocznym sezonie OMM Super S Cup Jacek Cichopek wystartuje z pierwszego pola startowego do sobotniego wyścigu czerwcowej rundy na Torze Poznań. W kwalifikacjach pokonał Bartosza Alejskiego oraz Adriana Lewandowskiego.

Choć sesja kwalifikacyjna trwała pół godziny, walka o pole position rozstrzygnęła się w przeciągu kilku minut – pierwszych dziesięciu zawodników uzyskało bowiem swoje najlepsze wyniki podczas pierwszych pomiarowych okrążeń.

Zajmujący czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Cichopek wykręcił czas 1:54,208 i pokonał prowadzącego w punktacji Bartosza Alejskiego różnicą 0,169 sekundy. Swój najlepszy dotychczasowy wynik kwalifikacji uzyskał Adrian Lewandowski, który wystartuje w sobotę z trzeciego pola, a obok niego ustawi się Jakub Kojder. Aktualny mistrz serii Jacek Łukaszyk uzupełnił punktowaną w kwalifikacjach pierwszą piątkę.

Gościnny występ w Fastline Super S Cup zalicza w ten weekend Jan Antoszewski, startujący na co dzień w międzynarodowym pucharze Suzuki Swift. Zajął on w kwalifikacjach szóste miejsce, pokonując Tomasza Augustyniaka – były mistrz kraju w klasie historycznej jako ostatni zmieścił się w jednej sekundzie straty do najszybszego.

Ósmy był Przemysław Pluciński, za którym uplasował się Mateusz Miękoś. Zdobywca pole position do pierwszej rundy Łukasz Kaźmierczak uzyskał dopiero dziesiąty czas i pokonał Bartłomieja Tabaczyńskiego, Marcina Olejniczaka oraz Juliusza Sytego.

Pierwszy z dwóch wyścigów na dystansie 25 minut zaplanowano w sobotę o godzinie 12:35.