Jacek Cichopek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w cyklu Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Super S Cup. Zdobywca pole position przekroczył metę sobotniego wyścigu na Torze Poznań jako drugi, lecz stanął na najwyższym stopniu podium ze względu na karę dla Bartosza Alejskiego.

Cichopek utrzymał prowadzenie po starcie i obronił się przed Alejskim, który próbował zaatakować w trzecim zakręcie. Słaby start zaliczył Adrian Lewandowski, który stracił trzecią lokatę na rzecz Jakuba Kojdera, a poza tym wyprzedzili go również Jan Antoszewski, Jacek Łukaszyk i Tomasz Augustyniak. Już na pierwszym okrążeniu z rywalizacji wycofał się Łukasz Kaźmierczak, który zatrzymał się na poboczu w drugim zakręcie. Na początkowym odcinku toru wywieszono w związku z tym żółte flagi, pomimo których Alejski wyprzedził na kolejnym okrążeniu Cichopka i objął prowadzenie. Lider klasyfikacji generalnej otrzymał w związku z tym karę drive-through, zamienioną na 25 sekund doliczonych do rezultatu wyścigu.

Po przyznaniu kary właściwym liderem wyścigu był Cichopek, który starał się jednak przekroczyć linię mety jako pierwszy i nie ustępował Alejskiemu na więcej niż kilka długości samochodu, próbując zmusić go do błędu. Pierwsza dwójka szybko odjechała od grupy walczącej o trzecią lokatę – początkowo przewodził jej Kojder, lecz później wyprzedzili go zarówno Antoszewski jak i aktualny mistrz serii Jacek Łukaszyk. Kojder nie dawał jednak za wygraną i na piątym okrążeniu powrócił na trzecią lokatę, tylko po to, by za chwilę znaleźć się poza torem w trzecim zakręcie i spaść na szóstą pozycję.

Na trzecie miejsce awansował Łukaszyk, lecz na dziewiątym kółku wyprzedził go startujący gościnnie Antoszewski i to on stanął na drugim stopniu podium. Łukaszyk uzupełnił pierwszą trójkę, finiszując o sekundę przed Przemysławem Plucińskim. Pierwszą piątkę zamknął Adrian Lewandowski, za którym uplasowali się Tomasz Augustyniak oraz Kojder.

Alejski został ostatecznie sklasyfikowany na ósmej pozycji, lecz jego duża przewaga punktowa pozwoliła mu utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Ostatnią punktowaną lokatę zajął Bartłomiej Tabaczyński, a do mety dotarli również Juliusz Syty oraz trapiony problemami technicznymi Mateusz Miękoś.

Do drugiego wyścigu weekendu zawodnicy przystąpią w odwróconej kolejności na mecie sobotniej rundy – na pierwszym polu startowym ustawi się zatem Kaźmierczak, a pierwszy rząd uzupełni Marcin Olejniczak. Start zaplanowano w niedzielę na 16:25.

Najszybsze okrążenie: Bartosz Alejski – 1:55,394 na 2. okrążeniu
P Nr Kierowca Rezultat
1 69 Jacek Cichopek 13 okr.
2 12 Jan Antoszewski + 3,303
3 13 Jacek Łukaszyk + 13,230
4 8 Przemysław Pluciński + 14,493
5 99 Adrian Lewandowski + 21,388
6 46 Tomasz Augustyniak + 23,303
7 66 Jakub Kojder + 24,235
8 11 Bartosz Alejski + 24,606
9 9 Bartłomiej Tabaczyński + 24,761
10 3 Juliusz Syty + 29,633
11 55 Mateusz Miękoś + 1:40,530
NSK 77 Marcin Olejniczak  
NSK 88 Łukasz Kaźmierczak  
Więcej o OMM Drive Super S Cup na WRC.net.pl.

Partnerzy

ECU Master Mikinka Projekt Racing Tires RacingFlex MG

Organizator


DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 664 952 259
e-mail: mariusz@drivesquad.pl