Debiutujący w ten weekend za kierownicą pucharowego MINI Damian Lempart i Adam Karkuszewski wywalczyli pole position do drugiej rundy Mistrzostw Polski w wyścigach długodystansowych na Torze Poznań.

Piątkowe kwalifikacje rozpoczęły się na mokrej nawierzchni, lecz w połowie sesji lekki deszcz ustał i tor szybko zaczął przesychać. Było to widać w czasach okrążeń, bowiem dopiero na ósmym kółku Lempart wykręcił najlepszy czas 2:20,717, mający zapewnić pole position załodze #5. Ten wynik został jednak wpisany do tabeli po zakończeniu sesji, bowiem transponder nie przekazywał poprawnie danych w czasie rzeczywistym.

W ostatniej minucie półgodzinnej sesji na drugie miejsce wskoczyli natomiast zdobywcy pole position sprzed miesiąca Jacek Cichopek i Marcin Olejniczak w #77, pozbawiając drugiej lokaty Tomasza Pawlaczyka i Roberta Boruszaka w samochodzie #96. Ta dwójka, która wygrała na inaugurację sezonu, przystąpi do dwugodzinnej rywalizacji z trzeciej pozycji.

Czwarte miejsce zajęła załoga #53 Michał Molski i Toon Knapen, o niecałą sekundę pokonując Konrada Nowaka-Ignatowskiego i Damiana Stachowiaka w aucie #111. Stawkę uzupełnili Tomasz Kulczyński i Maciej Łaszkiewicz w #44.

Inaczej niż w Super S Cup, w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym pucharowe MINI dzielą tor z autami innych klas. Wśród nich jest zmodyfikowane MINI R53 startujących w Super S Cup Jakuba Kojdera i Tomasza Augustyniaka. Ta załoga zajęła dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w klasie aut do 3,5 litra pojemności.

Wyścig długodystansowy odbędzie się w sobotę o godzinie 15:30.