Tegoroczny debiutant Łukasz Kaźmierczak zamienił pierwsze pole startowe na pewne zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Super S Cup na Torze Poznań. Wychowanek Fastline Racing Academy pokonał zwycięzcę z poprzedniego dnia Jacka Cichopka oraz Marcina Olejniczaka.

Zgodnie z regulaminem mistrzostw, do drugiego wyścigu weekendu kierowcy startowali w odwrotnej kolejności z poprzedniego dnia. Pole position przypadło zatem Kaźmierczakowi, który w sobotę odpadł z rywalizacji już na pierwszym okrążeniu.

Utrzymał on prowadzenie po starcie i złożył się w pierwszy zakręt przed Marcinem Olejniczakiem oraz Mateuszem Miękosiem – ten ostatni stracił wkrótce dwie pozycje na rzecz Bartłomieja Tabaczyńskiego oraz Jakuba Kojdera, który na dystansie pierwszego okrążenia zyskał łącznie cztery lokaty. Dobrze wyścig rozpoczął także ruszający z ostatniej pozycji Cichopek, który po pierwszym okrążeniu awansował na siódme miejsce, wyprzedzając m.in. Bartosza Alejskiego oraz aktualnego mistrza serii Jacka Łukaszyka.

Już na pierwszym okrążeniu doszło do incydentu w zakręcie «Kukurydza», gdzie swój wyścig zakończyli Adrian Lewandowski i Tomasz Augustyniak. Dwa unieruchomione MINI oraz rozlane na torze płyny wymusiły wyjazd samochodu bezpieczeństwa, który prowadził stawkę aż do końca piątego okrążenia.

W chwili wznowienia wyścigu na zegarze pozostawała tylko połowa z regulaminowych 25 minut. Kaźmierczak nie tracił czasu i już na pierwszym okrążeniu po restarcie wypracował sobie półtorej sekundy przewagi nad drugim Olejniczakiem. W górę przesuwali się startujący gościnnie Jan Antoszewski, który wyprzedził Miękosia w walce o piątą lokatę, a także Łukaszyk, który znalazł się przed Juliuszem Sytym.

Na siódmym okrążeniu do pierwszej trójki awansował Kojder, wyprzedzając Tabaczyńskiego, z kolei Antoszewski stracił swoją piątą pozycję i przed nim znaleźli się Cichopek oraz Alejski. Ostatecznie Antoszewski nie dojechał do mety, a dyskusyjną karę za incydent z nim otrzymał Miękoś.

Wraz z upływem kolejnych okrążeń, Kaźmierczak pewnie budował swoją przewagę na czele stawki, która na mecie wyniosła niemal 12 sekund. Na drugiej pozycji linię mety minął Cichopek, który najpierw na dziewiątym okrążeniu wyprzedził Kojdera, a na dwa kółka przed końcem objechał Olejniczaka, który uzupełnił podium.

Kojder dojechał do mety na czwartej pozycji, przed Alejskim, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej, choć jego przewaga stopniała do dwóch punktów nad drugim obecnie Cichopkiem. Po wyprzedzeniu dwóch zawodników na ostatnim okrążeniu, na szóstym miejscu finiszował Łukaszyk, mając za sobą Miękosia (przesuniętego później na koniec stawki) oraz Tabaczyńskiego. Punktowane pozycje zajęli również Przemysław Pluciński oraz Juliusz Syty.

Kolejna runda OMM Super S Cup została zaplanowana na weekend 19-21 lipca, kiedy to zawodnicy ponownie spotkają się na Torze Poznań, aby rywalizować na dystansie dwóch 25-minutowych wyścigów.

Najszybsze okrążenie: Łukasz Kaźmierczak – 1:55,075 na 10. okrążeniu
P Nr Kierowca Rezultat
1 88 Łukasz Kaźmierczak 12 okr.
2 69 Jacek Cichopek + 11,974
3 77 Marcin Olejniczak + 14,085
4 66 Jakub Kojder + 14,947
5 11 Bartosz Alejski + 15,432
6 13 Jacek Łukaszyk + 17,133
7 9 Bartłomiej Tabaczyński + 17,483
8 8 Przemysław Pluciński + 18,527
9 3 Juliusz Syty + 23,008
10 55 Mateusz Miękoś + 42,326
NSK 12 Jan Antoszewski  
NSK 46 Tomasz Augustyniak  
NSK 99 Adrian Lewandowski  
Więcej o OMM Drive Super S Cup na WRC.net.pl.

Partnerzy

ECU Master Mikinka Projekt Racing Tires RacingFlex MG

Organizator


DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 664 952 259
e-mail: mariusz@drivesquad.pl