Zajmujący pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Super S Cup Bartosz Alejski wystartuje z pole position do sobotniego wyścigu lipcowej rundy na Torze Poznań. To trzeci kwalifikacyjny triumf Alejskiego, który powiększył swoją przewagę w punktacji nad Jackiem Cichopkiem.

Wynik 30-minutowej sesji kwalifikacyjnej został rozstrzygnięty po niecałych czterech minutach – Alejski potrzebował tylko jednego okrążenia, aby wykręcić czas 1:54,397, którego rywale nie poprawili już do końca sesji. Dużo czasu nie potrzebował również Przemysław Pluciński, który drugi raz w karierze zakwalifikował się do pierwszego rzędu na polach startowych. Pluciński stracił do Alejskiego aż 0,596 sekundy, natomiast różnicą 0,040 sekundy pokonał trzeciego w tabeli Bartłomieja Tabaczyńskiego, dla którego to pierwsze punkty zdobyte w kwalifikacjach.

Tuż za pierwszą trójką – ze stratą 0,01 sekundy do poprzedzającego – uplasował się debiutujący w Super S Cup Robert Mazurkiewicz. Pokonał on Adriana Lewandowskiego oraz Jakuba Kojdera, który jako ostatni zmieścił się w sekundzie straty do najszybszego. Inny z debiutantów – Piotr Kanonowicz – zajął siódme miejsce, przed aktualnym mistrzem serii Jackiem Łukaszykiem. Czołową dziesiątkę uzupełnili Adam Dębicki oraz Tomasz Augustyniak.

Dopiero jedenasty był zdobywca pole position podczas poprzedniej rundy Jacek Cichopek. Obok niego w szóstym rzędzie ustawi się Juliusz Syty, a stawkę zamknęli Marcin Olejniczak, Jarosław Adamiak i Tomasz Kulczyński.

Pierwszy wyścig weekendu na Torze Poznań odbędzie się w sobotę o 13.