Pierwszy w historii Mistrz Polski Super S Cup Jacek Łukaszyk „postawił kropkę nad i”, odnosząc zwycięstwo w ostatnim wyścigu sezonu 2018. Urodzony w Pile kierowca pokonał na torze Poznań Pawła Leperta oraz Bartosza Alejskiego.

Zgodnie z regulaminem mistrzostw, zawodnicy ustawili się na polach startowych w odwrotnej kolejności niż ukończyli poprzedni wyścig. Na pole position ustawił się zatem Karol Ślisiński, który miał za sobą Bartłomieja Tabaczyńskiego i Juliusza Sytego.

Najlepszym startem popisał się Tabaczyński, który wyszedł z pierwszego zakrętu jako lider, przed ruszającym z szóstego pola Przemysławem Plucińskim. Na trzecie miejsce awansował Grzegorz Pietrucha, za którym podążali Marcin Olejniczak i Paweł Lepert. Ślisiński spadł na szóstą lokatę, a Syty ukończył pierwsze okrążenie na ostatniej pozycji.

Tabaczyński nie utrzymał jednak pierwszej lokaty na długo, bowiem już na drugim okrążeniu skutecznie zaatakował go Pluciński, po czym odjechał na prawie dwie sekundy. W natarciu był też Lepert, który na kolejnym okrążeniu dogonił i wyprzedził Tabaczyńskiego, po czym rzucił się w pogoń za liderem wyścigu.

Szczecinianin wymusił błąd na Plucińskim, który na piątym okrążeniu za szeroko wszedł w trzeci zakręt. Lepert skorzystał z okazji, by zrównać się z nim na dojeździe do czwartego zakrętu, lecz Pluciński po zdecydowanej obronie pozostał na prowadzeniu.

Gdy ta dwójka kontynuowała walkę o prowadzenie, na trzecie miejsce zdążył się już przebić Łukaszyk. Tegoroczny mistrz serii w przeciągu dwóch okrążeń awansował o pięć pozycji, a następnie wyprzedził kolejno Pietruchę, Bartosza Alejskiego i Tabaczyńskiego, by na szóstym okrążeniu mieć już przed sobą jedynie Leperta i Plucińskiego.

Kierowca z Piły następnie objechał tę dwójkę w pierwszym zakręcie i szybko odjechał na bezpieczny dystans. Na pięć okrążeń przed metą Lepert w końcu znalazł sposób na wyprzedzenie Plucińskiego, który w końcówce uległ również Alejskiemu. Pierwszą piątkę zamknął Tomasz Augustyniak, za którym uplasowali się Tabaczyński, Jakub Kojder, Pietrucha, Syty i Ślisiński. Po awarii mechanicznej, do mety nie dojechał Marcin Olejniczak.

P Nr Kierowca Rezultat
1 13 Jacek Łukaszyk 14 okr.
2 99 Paweł Lepert + 1,223
3 11 Bartosz Alejski + 2,899
4 8 Przemysław Pluciński + 4,097
5 46 Tomasz Augustyniak + 5,211
6 9 Bartłomiej Tabaczyński + 11,238
7 66 Jakub Kojder + 11,796
8 88 Grzegorz Pietrucha + 13,034
9 3 Juliusz Syty + 14,491
10 40 Karol Ślisiński + 42,526
NSK 77 Marcin Olejniczak + 2 okr.

Partnerzy

ECU Master Mikinka Projekt Racing Tires RacingFlex MG Dealer MINI Smorawiński

Organizator