Startujący gościnnie Robert Mazurkiewicz odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Super S Cup na Torze Poznań. Rallycrossowy mistrz kraju pokonał Jakuba Kojdera oraz innego startującego gościnnie zawodnika Piotra Kanonowicza.

Zgodnie z regulaminem, zawodnicy przystępowali do rywalizacji w kolejności odwrotnej z mety poprzedniego wyścigu – na pole position ustawił się zatem Tomasz Kulczyński, który utrzymał prowadzenie na pierwszych metrach, lecz z pierwszego zakrętu jako lider wyjechał startujący obok niego Marcin Olejniczak. Na drugim miejscu znajdował się Jarosław Adamiak, a trzeci był Tomasz Augustyniak, choć już w zakręcie «uśmiech szatana» wyprzedził go ruszający niemal z samego końca stawki Jacek Cichopek.

Wicelider klasyfikacji generalnej następnie przymierzał się do ataku na Adamiaka, lecz gdy ten popełnił błąd na wyjściu z zakrętu «kukurydza», Cichopek najechał na jego auto i uszkodził swój samochód na tyle, że nie mógł kontynuować jazdy. Rybniczanin był jednym z dwóch kierowców, którzy nie dojechali do mety – w zamieszaniu na starcie ucierpiał Adrian Lewandowski, który jeszcze przed pierwszym zakrętem został posłany na bandę przez jednego z rywali.

Z powodu unieruchomionego samochodu Lewandowskiego, na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Neutralizacja wywołała spore zamieszanie, bowiem nie wszyscy kierowcy od razu zdali sobie sprawę z wywieszenia żółtych flag i doszło do kilku niesłusznych zmian w klasyfikacji. Ustalenie właściwej kolejności zajęło trochę czasu, a sędziowie postanowili jeszcze w trakcie wyścigu przyznać kary przejazdu przez boksy dla Jacka Łukaszyka oraz Przemysława Plucińskiego. O ile Pluciński szybko zjawił się w alei serwisowej, Łukaszyk pozostawał na torze, za co później został wykluczony z wyników.

W chwili restartu na piątym okrążeniu na prowadzeniu znajdował się Olejniczak, mający za sobą Adamiaka, Łukaszyka, Mazurkiewicza i Augustyniaka. Taka kolejność nie utrzymała się długo – Łukaszyk i Mazurkiewicz w przeciągu jednego okrążenia wyprzedzili Olejniczaka i Adamiaka, przesuwając się na dwie pierwsze pozycje, natomiast Augustyniak stracił dwie lokaty na rzecz Kojdera i Piotra Kanonowicza, którzy na szóstym okrążeniu wyprzedzili także Adamiaka.

Kojder następnie przesunął się na trzecią lokatę, a do walki o czołowe pozycje chwilowo włączył się Pluciński, zanim jeszcze zjechał na odbycie kary drive-through – wtedy na czwartą lokatę awansował Kanonowicz.

Taka kolejność utrzymała się już do samego końca. Mazurkiewicz przyjechał na metę 0,656 sekundy za Łukaszykiem, lecz to on stanął na najwyższym stopniu podium, wraz z Kojderem i Kanonowiczem. Zwycięzca sobotniego wyścigu Bartosz Alejski był czwarty i powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 28 punktów nad Cichopkiem. Piąty był Adam Dębicki, przed Adamiakiem, Plucińskim i Bartłomiejem Tabaczyńskim, a ostatnie punktowane miejsce zajął Olejniczak. Poza punktami do mety dojechali Augustyniak i Kulczyński.

P Nr Kierowca Rezultat
1 21 Robert Mazurkiewicz 12 okr.
2 66 Jakub Kojder + 3,587
3 29 Piotr Kanonowicz + 10,545
4 11 Bartosz Alejski + 10,921
5 32 Adam Dębicki + 11,476
6 31 Jarosław Adamiak + 24,932
7 8 Przemysław Pluciński + 25,049
8 9 Bartłomiej Tabaczyński + 26,720
9 77 Marcin Olejniczak + 27,571
10 46 Tomasz Augustyniak + 27,676
11 44 Tomasz Kulczyński + 35,942
NSK 69 Jacek Cichopek  
NSK 99 Adrian Lewandowski  
NSK 13 Jacek Łukaszyk  
Więcej o OMM Drive Super S Cup na WRC.net.pl.

Partnerzy

ECU Master Mikinka Projekt Racing Tires RacingFlex MG Dealer MINI Smorawiński

Organizator