Trzecia sesja kwalifikacyjna w sezonie 2021 Wyścigowych Mistrzostw Polski Ecumaster Super S Cup przyniosła niespodziankę. Swoje pierwsze pole position na Torze Poznań wywalczył Michał Molski.

Jako pierwszy pomiarowe okrążenie wykręcił Damian Stachowiak w czasie 1:52,420. Już po chwili jadący za nim Tomasz Pawlaczyk podniósł poprzeczkę na 1:51,728. Kilka sekund później swoje pierwsze okrążenie przejechał mistrz kraju Bartosz Alejski, który wskoczył na drugie miejsce z czasem 1:51,770.

Wszystkich jednak pogodził Molski, który po 11 minutach wyszedł na prowadzenie z wynikiem 1:51,236, który pozostał niepoprawiony już do końca 25-minutowej sesji.

Najbliżej czasu pole position był Adrian Lewandowski, który wyjechał na tor dopiero w drugiej połowie sesji i wykręcił wynik gorszy o 0,005 sekundy. Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyli także Toon Knapen i Pawlaczyk.

Alejski spadł ostatecznie na piątą pozycję, a obok niego wystartuje lider klasyfikacji generalnej Adam Dębicki. Za zwycięzcami tegorocznych wyścigów uplasowali się Adam Karkuszewski, Michał Walczak-Makowiecki i Damian Stachowiak, a czołową dziesiątkę zamknął Jerzy Drabent.

Pierwszy wyścig wrześniowej rundy Ecumaster Super S Cup zaplanowano o godzinie 16:15.