Tomasz Pawlaczyk i Jakub Kojder wywalczyli pierwsze pole startowe do sobotniego dwugodzinnego wyścigu długodystansowego podczas wrześniowej rundy Mistrzostw Polski na Torze Poznań.

Trzecia załoga klasyfikacji generalnej znajdzie się w najlepszej pozycji, aby odrobić zaledwie dwupunktową stratę do liderów punktacji. Zdobyli oni pole position z rezultatem 1:58,861, pokonując o 0,220 sekundy Adama Karkuszewskiego i Bartosza Alejskiego.

Zwycięzcy poprzedniej rundy – Adam Dębicki i Damian Stachowiak – wystartują z trzeciej pozycji, plasując się przed załogami, które zajmowały pole position w poprzednich rundach tego sezonu – Nikodemem Wiśniewskim i Tomaszem Augustyniakiem oraz Damianem Lempartem i Michałem Walczakiem-Makowieckim.

Szósty czas wywalczyła załoga Toon Knapen-Rafał Gawkowski, a kolejne pozycje zajęli Jerzy Drabent z Szymonem Nowakiem, Grzegorz Stępień z Maciejem Szewczykiem i Artur Gawryluk z Konradem Nowakiem-Ignatowskim.

W dwugodzinnym wyścigu długodystansowym startują również inni kierowcy Ecumaster Super S Cup – Adrian Lewandowski wystartuje z pole position w klasie D4 +3500, a Grzegorz Pietrucha i Jacek Łukaszyk zajęli drugie miejsce w D4 3500.