Mistrzostwa Polski OMM Super S Cup powstały z inicjatywy firmy OMM Drive. Sezon 2019 będzie drugim w historii cyklu, a o tytuł mistrzowski powalczy piętnastu zawodników, zasiadających za kierownicą identycznych samochodów MINI Cooper S. W celu zapewnienia równych szans, wszystkie auta zostały zbudowane i są obsługiwane przez organizatora.

Format weekendu

Każdy weekend wyścigowy składa się z półgodzinnych kwalifikacji oraz dwóch wyścigów na dystansie 25 minut.

Do I wyścigu kierowcy ustawią się zgodnie z kolejnością najlepszych czasów okrążeń uzyskanych w kwalifikacjach, natomiast do II wyścigu przystępują zgodnie z odwróconą kolejnością na mecie I wyścigu.

Oba wyścigi rozpoczynają się ze startu zatrzymanego.

Punktacja

Punkty do klasyfikacji generalnej zdobywa pięciu najlepszych kierowców kwalifikacji według klucza 6-5-3-2-1 oraz dziewięciu najlepszych kierowców każdego wyścigu, według klucza: 25-18-15-12-10-8-6-4-2. Nowością w sezonie 2019 są dwa bonusowe punkty, przyznawane za najszybsze okrążenie wyścigu.

Do klasyfikacji liczone są wszystkie wyniki, a mistrzem zostaje kierowca z największą ilością punktów – w przypadku remisu o kolejności decyduje ilość uzyskanych pierwszych miejsc, drugich miejsc, itd.

Opony

Podczas każdego weekendu wyścigowego kierowcy mają do dyspozycji po jednym komplecie opon Federal FZ-201, a w całym sezonie także jeden komplet opon deszczowych Uniroyal Rainsport 3, które będą obowiązkowe w przypadku ogłoszenia mokrego toru.

Partnerzy

ECU Master Mikinka Projekt Racing Tires RacingFlex MG Dealer MINI Smorawiński

Organizator