Wyścigowe Mistrzostwa Polski Super S Cup powstały z inicjatywy firmy One More Meter. O tytuł mistrzowski w sezonie 2018 rywalizować będzie jedenastu kierowców, zasiadających za kierownicą identycznych samochodów MINI Cooper S, które w celu zapewnienia równych szans zostały zbudowane i są obsługiwane przez organizatora. Podczas wybranych rund na starcie pojawi się dodatkowy samochód, przeznaczony dla kierowcy startującego gościnnie, który nie będzie zdobywał punktów do klasyfikacji generalnej.

Format weekendu

W sezonie 2018 odbędą się cztery podwójne rundy. Każdy weekend wyścigowy składa się z półgodzinnych kwalifikacji oraz dwóch wyścigów na dystansie 25 minut + 1 okrążenie.

Do I wyścigu kierowcy ustawią się zgodnie z kolejnością najlepszych czasów okrążeń uzyskanych w kwalifikacjach, natomiast do II wyścigu przystępują zgodnie z odwróconą kolejnością na mecie I wyścigu.

Oba wyścigi rozpoczynają się ze startu zatrzymanego.

Punktacja

Punkty do klasyfikacji generalnej zdobywa pięciu najlepszych kierowców kwalifikacji według klucza 6-5-3-2-1 oraz dziewięciu najlepszych kierowców każdego wyścigu, według klucza: 25-18-15-12-10-8-6-4-2.

Do klasyfikacji liczone są wszystkie wyniki, a mistrzem zostaje kierowca z największą ilością punktów – w przypadku remisu o kolejności decyduje ilość uzyskanych pierwszych miejsc, drugich miejsc, itd.

Opony

Podczas każdego weekendu wyścigowego kierowcy mają do dyspozycji po jednym komplecie opon Federal FZ-201.

Partnerzy

ECU Master Stop Tech Mikinka Projekt Racing Tires RacingFlex MG Dealer MINI Smorawiński

Organizator