Startujący w OMM Drive Super S Cup Robert Boruszak i Tomasz Pawlaczyk rozpoczęli sezon Mistrzostw Polski w wyścigach długodystansowych od zwycięstwa w klasyfikacji pucharowych MINI. Podczas dwugodzinnej inauguracji na Torze Poznań pokonali Michała Molskiego i Toona Knapena.

Z powodu awarii samochodu nr 8, do rywalizacji nie przystąpili Przemysław Pluciński i Maciej Łaszkiewicz. Z pole position startował Jacek Cichopek w #77, lecz musiał wycofać się po przejechaniu trzech okrążeń. Od tamtej pory prowadzenie w klasie zmieniało się kilkukrotnie, a najlepsze czasy kręcili Pawlaczyk z Boruszakiem oraz Bartosz Hyżyk z Arturem Hawrylukiem – załoga #7 musiała jednak zjechać na dodatkowy postój po przebiciu opony i ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu, ze stratą trzech okrążeń do zwycięzców.

Rywalizacja na dystansie dwóch godzin była dwukrotnie przerywana wyjazdami samochodu bezpieczeństwa, co nie powstrzymywało załogi #96, która do chwili minięcia linii mety zdołała zdublować Molskiego i Knapena w samochodzie #53. Podium klasyfikacji pucharowych MINI uzupełnili Konrad Nowak-Ignatowski i Damian Stachowiak.

W wyścigu długodystansowym uczestniczyli również inni znani z Super S Cup kierowcy Jakub Kojder i Tomasz Augustyniak, którzy utworzyli jedną załogę w zmodyfikowanym MINI w klasie do 3.5 litra. Zajęli oni trzecie miejsce w kwalifikacjach, lecz w wyścigu nie dojechali do mety.

Sezon Mistrzostw Polski składa się z czterech rund, a kolejna odbędzie się w sierpniu, w ten sam weekend, co kolejne wyścigi OMM Drive Super S Cup.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl