Jacek Cichopek i Marcin Olejniczak odnieśli zwycięstwo w sobotnim wyścigu drugiej rundy Mistrzostw Polski w wyścigach długodystansowych. Załoga #77 zdublowała wszystkich rywali w klasyfikacji pucharowych MINI Cooperów.

Z pole position do dwugodzinnej rywalizacji przystępował debiutujący za kierownicą pucharowego MINI Damian Lempart. Już w pierwszym zakręcie wyprzedził go jednak aktualny mistrz Polski Super S Cup Jacek Cichopek, a wkrótce to samo zrobił świeżo upieczony zwycięzca z Super S Cup Tomasz Pawlaczyk. Na kolejnych miejscach jechali Konrad Nowak-Ignatowski i Michał Molski.

W pierwszej połowie wyścigu miały miejsce dwa okresy neutralizacji, spowodowane awariami prototypów. Przewagę zdążył sobie wypracować Cichopek, umieszczając samochody innych klas pomiędzy sobą i rywalami. Mistrz Polski następnie skorzystał z pierwszej okazji do zjazdu na zmianę kierowców i już po 50 minutach oddał kierownicę Marcinowi Olejniczakowi, który miał pewnie dowieźć pierwszą lokatę z przewagą całego okrążenia.

Na tor jeszcze raz miał wyjechać samochód bezpieczeństwa, a wyścig został ostatecznie przerwany na pięć minut przed końcem. W międzyczasie z rywalizacji odpadli Pawlaczyk z Robertem Boruszakiem oraz ruszający z pole position Lempart z Adamem Karkuszewskim. Miejsca na podium przejęli po nich Michał Molski i Toon Knapen oraz Konrad Nowak-Ignatowski i Damian Stachowiak.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl