Jacek Cichopek przybliżył się do zwycięstwa w tegorocznym cyklu Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Drive Super S Cup, zdobywając sześć punktów za swój trzeci w tym sezonie triumf w sesji kwalifikacyjnej.

Były mistrz w wyścigach długodystansowych potrzebował tylko jednego szybkiego okrążenia, aby wpisać się do tabeli wyników z czasem 1:52,246, po czym spędził drugą połowę sesji w oczekiwaniu na rezultaty rywali.

Najbliżej rybniczanina był Jacek Łukaszyk i to on zapewnił sobie miejsce w pierwszym rzędzie na polach startowych. Ubiegłoroczny mistrz serii stracił do lidera klasyfikacji generalnej aż 0,758 sekundy, za to o 0,203 sekundy pokonał Jakuba Kojdera.

Najpoważniejszy rywal Cichopka w walce o tytuł mistrzowski Bartosz Alejski stracił do niego cztery punkty i uplasował się na czwartej pozycji, z ponad sekundową stratą. Punktowaną piątkę zamknął zaliczający swój pierwszy w tym sezonie start Paweł Lepert.

Szósty był Bartłomiej Tabaczyński, za którym uplasowali się Adrian Lewandowski, Tomasz Pawlaczyk, Tomasz Augustyniak i Przemysław Pluciński, a stawkę uzupełnili Marcin Olejniczak, Juliusz Syty, Łukasz Stolarczyk, Karol Czyżewski i Dariusz Taraszkiewicz.