Jacek Cichopek potrzebował nieco ponad trzech okrążeń, aby wyprzedzić 15 startujących przed nim kierowców i jako jedyny zawodnik w tym sezonie zapisał się jako zdobywca kompletu punktów w trakcie weekendu wyścigowego za pole position, zwycięstwa w obu wyścigach oraz najszybsze okrążenia. Tegoroczny zdobywca tytułu mistrza Polski OMM Drive Super S Cup stanął na podium sobotniego wyścigu na torze Poznań wspólnie z Adrianem Lewandowskim i Jackiem Łukaszykiem.

Prowadzenie po starcie z pole position utrzymał Lewandowski, za którym plasowali się Juliusz Syty, Kamil Czyżewski, Marcin Olejniczak i Łukasz Stolarczyk. Słabo wyścig rozpoczął Dariusz Taraszkiewicz, który ustawił się na trzeciej pozycji, lecz linię startu przekroczył jako ostatni. Znakomicie ruszył natomiast Cichopek, który na pierwszych metrach zyskał cztery pozycje. Jeszcze przed końcem pierwszego okrążenia na prowadzenie wyszedł Syty, a Lewandowski spadł na trzecią lokatę, także za Olejniczaka. Czwarty był Stolarczyk, a piąty Cichopek, który wyprzedził w międzyczasie siedmiu rywali. Czyżewski był szósty, przed Pawłem Lepertem, Przemysławem Plucińskim i Tomaszem Pawlaczykiem.

Na drugim okrążeniu Cichopek wyprzedził Stolarczyka i Olejniczaka, który to w międzyczasie stracił drugie miejsce na rzecz Lewandowskiego. Na kolejnym okrążeniu Cichopek uporał się z Lewandowskim, a na czwartym kółku skutecznie zaatakował Sytego w zakręcie «uśmiech szatana» i objął prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety, kończąc wyścig z przewagą niemal siedmiu sekund nad resztą stawki.

Lewandowski wyprzedził Sytego na piątym okrążeniu i od tamtej pory niezagrożony zmierzał po drugie miejsce. Szybko do przodu przesuwał się startujący z ósmej pozycji Lepert, który zyskiwał po jednej lokacie przez cztery pierwsze okrążenia, a na siódmym kółku wyprzedził Sytego w walce o trzecią lokatę. Zaliczający gościnny start Lepert nie mógł jednak cieszyć się podium, bowiem gonił go ruszający z trzeciego od końca miejsca Łukaszyk. Były już mistrz serii w przeciągu sześciu okrążeń przebił się do pierwszej piątki, po czym na ósmym i dziesiątym okrążeniu wyprzedził kolejno Sytego i Leperta.

Taka kolejność utrzymała się już do końca. Cichopek odniósł swoje czwarte zwycięstwo w tegorocznym cyklu, a Lewandowski zaliczył swój najlepszy wynik, plasując się na drugiej lokacie. Trzecie miejsce było bardzo ważne dla Łukaszyka, który w ten sposób pokonał o dwa punkty Bartosza Alejskiego w rywalizacji o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Alejski jako jeden z dwóch kierowców – obok Steve’a Feige – nie dojechał do mety sobotniego wyścigu. Za Lepertem i Sytym uplasował się Stolarczyk, a punktowaną dziewiątkę uzupełnili Pawlaczyk, Jakub Kojder i Przemysław Pluciński.

P Nr Kierowca Rezultat
1 69 Jacek Cichopek 14 okr.
2 99 Adrian Lewandowski + 6,889
3 13 Jacek Łukaszyk + 7,279
4 98 Paweł Lepert + 7,753
5 3 Juliusz Syty + 9,276
6 53 Łukasz Stolarczyk + 15,346
7 96 Tomasz Pawlaczyk + 17,153
8 66 Jakub Kojder + 18,980
9 8 Przemysław Pluciński + 23,824
10 9 Bartłomiej Tabaczyński + 30,355
11 46 Tomasz Augustyniak + 30,753
12 79 Kamil Czyżewski + 49,139
13 77 Marcin Olejniczak + 58,588
14 75 Dariusz Taraszkiewicz + 1:10,543
NSK 11 Bartosz Alejski + 4 okr.
NSK 1 Steve Feige + 5 okr.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl