W dniach 6-8 lipca Tor Poznań po raz trzeci w tym roku przywita stawkę pierwszego sezonu Mistrzostw Polski Super S Cup. Na cztery wyścigi przed końcem sezonu, rywalizacja o tytuł mistrza kraju zaczyna wchodzić w decydującą fazę.

Do zdobycia pozostało jeszcze 112 punktów, zatem matematyczne szanse na końcowy triumf ma jeszcze wszystkich jedenastu zawodników. 21-punktowego prowadzenia bronić będzie zwycięzca dwóch ostatnich wyścigów Jacek Łukaszyk, który tylko raz w tym sezonie nie stawał na podium. Wszystkie wyścigi w pierwszej czwórce ukończył również Paweł Lepert, dzięki czemu pomimo braku zwycięstwa plasuje się on na drugim miejscu, o sześć punktów przed zwycięzcą jednego z wyścigów Bartoszem Alejskim. Czwarte miejsce zajmuje Przemysław Pluciński, a piąty jest Jakub Kojder, który zdobył pole position i wygrał pierwszy wyścig sezonu, lecz później dwukrotnie nie punktował ze względu na wypadek oraz awarię samochodu.

Przed lipcową rywalizacją wszystkie samochody ponownie przeszły badania na hamowni, a ich moc została wyrównana, aby zapewnić możliwie jak najbardziej zaciętą oraz uczciwą rywalizację.

W piątek przed zawodnikami oficjalny trening o godzinie 10:45 oraz kwalifikacje o 14:45. Pierwszy wyścig weekendu odbędzie się w sobotę o 12:20, a niedzielna rywalizacja z odwróconą stawką startuje o 12:10.