Jerzy Drabent został trzecim różnym zdobywcą pole position w sezonie 2022 Wyścigowych Mistrzostw Polski WORK STUFF Super S Cup. Podczas piątkowych kwalifikacji na Torze Poznań pokonał on Jakuba Kojdra oraz Michała Molskiego.

Drabent zdecydował się wyjechać z alei serwisowej jako jeden z ostatnich, w połowie 25-minutowej sesji. Już na swoim pierwszym pomiarowym okrążeniu wykręcił czas 1:50,490, który miał mu dać pierwsze pole position.

Do tego momentu pierwsze miejsce obejmował Kojder, który zakończył kwalifikacje na drugiej pozycji, ze stratą 0,247 sekundy. O 0,090 sekundy wyprzedził on zdobywcę pole position do pierwszej rundy Michała Molskiego, do którego tylko 0,008 sekundy stracił Adam Karkuszewski.

Lider klasyfikacji generalnej Patryk Hoffmann przegrał walkę o czwarte miejsce o zaledwie 0,001 sekundy, a zwycięzca poprzednich kwalifikacji Tomasz Pawlaczyk był szósty. Kolejne pozycje zajęli Damian Stachowiak, Grzegorz Stępień, Michał Walczak-Makowiecki, Tomasz Augustyniak i Toon Knapen.

Pierwszy wyścig lipcowej rundy WORK STUFF Super S Cup wystartuje o godzinie 16:15.