Adam Nojman był bliski perfekcji podczas inauguracyjnego weekendu sezonu 2024 E1GOKART Super S Cup. Lider klasyfikacji generalnej poparł zwycięstwa w dwóch pierwszych wyścigach wygraną także w trzecim.

Po raz pierwszy w historii Wyścigowych Mistrzostw Polski E1GOKART Super S Cup rozegrano trzy wyścigi podczas jednego weekendu wyścigowego. Po dwóch biegach na dystansie 25 i 20 minut przyszła pora na ostatni, 15-minutowy sprint.

Z pierwszej pozycji startował Konrad Miler, który miał u swojego boku Adama Nojmana. Pierwsza dwójka utrzymała pozycje w pierwszym zakręcie, plasując się przed Pawłem Namysłowskim i Damianem Stachowiakiem, którzy wyprzedzili Tomasza Urbańskiego.

Już w trzecim zakręcie do ataku przystąpili Nojman i Stachowiak, którzy wyszli na pierwsze i drugie miejsce. Trzeci po pierwszym okrążeniu był Namysłowski, jadący przed Urbańskim, natomiast Miler spadł na piątą lokatę.

Po wyjściu na prowadzenie, Nojman narzucił szybkie tempo i odjechał od rywali. Zwycięzca dwóch pierwszych wyścigów był pierwszy także na mecie trzeciego, pokonując Stachowiaka o 11 sekund.

Trzeci był Paweł Namysłowski, dla którego była to druga wizyta na podium w sezonie 2024. O niecałe dwie sekundy pokonał on Milera, a Urbański nie dojechał do mety, po tym jak wypadł z toru na czwartym okrążeniu.

Po niemal doskonałym weekendzie Nojman prowadzi w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 81 punktów – do perfekcji brakowało mu tylko jednego punktu za najszybsze okrążenie w sobotnim wyścigu. Drugi w klasyfikacji generalnej jest Konrad Miler, do którego trzy punkty traci Damian Stachowiak.

Druga runda sezonu 2024 E1GOKART Super S Cup odbędzie się w weekend 21-23 czerwca na Torze Poznań.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master
Yokohama

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl