Patryk Hoffmann odniósł zwycięstwo w swoim zaledwie czwartym starcie w Wyścigowych Mistrzostwach Polski WORK STUFF Super S Cup. Tegoroczny debiutant pokonał w sobotnim wyścigu na Torze Poznań Adama Karkuszewskiego i Michała Molskiego.

Po zajęciu siódmego miejsca w piątkowym wyścigu, z pole position wystartował Michał Walczak-Makowiecki. Utrzymał on prowadzenie po pierwszym okrążeniu, a na drugie miejsce wyszedł zwycięzca z poprzedniego dnia Tomasz Pawlaczyk, który jeszcze przed linią startu wyprzedził Michała Molskiego, a przed końcem pierwszego okrążenia jeszcze czterech innych kierowców.

Błyskawiczny start Pawlaczyka był jednak nieco za szybki i wkrótce musiał zjechać do boksów na karę drive-through. Prowadzenie w tym momencie objął Adam Karkuszewski, który po starcie z piątej pozycji przebił się do przodu na koniec drugiego okrążenia.

Karkuszewskiego zaczął ścigać jednak Hoffmann, który początkowo stracił dwie pozycje, lecz szybko zaczął odrabiać straty. Na siódmym okrążeniu przypuścił skuteczny atak na lidera i objął prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety. Karkuszewski początkowo próbował go ścigać, lecz ostatecznie nie zdołał utrzymać tempa prowadzącego i finiszował ze stratą ponad pięciu sekund.

W stosunku do poprzedniego dnia, Karkuszewski zamienił się pozycjami z Michałem Molskim, który zajął trzecie miejsce. Po odbyciu kary drive-through, Pawlaczyk rozpoczął marsz w górę stawki, który zakończył wyprzedzając Jerzego Drabenta na ostatnim okrążeniu w walce o czwartą lokatę. Szósty był Tomasz Augustyniak, przed Grzegorzem Stępniem i Bartłomiejem Tabaczyńskim, a czołową dziesiątkę uzupełnili Damian Stachowiak – który również musiał odbyć karę drive-through – i Michał Walczak-Makowiecki.

P Nr Kierowca Rezultat
1 16 Patryk Hoffmann 14 okr.
2 83 Adam Karkuszewski + 5,631
3 53 Michał Molski + 12,342
4 96 Tomasz Pawlaczyk + 15,671
5 54 Jerzy Drabent + 16,480
6 46 Tomasz Augustyniak + 28,066
7 12 Grzegorz Stępień + 30,634
8 9 Bartłomiej Tabaczyński + 31,594
9 23 Damian Stachowiak + 2:02,902
10 85 Michał Walczak-Makowiecki + 1 okr.
NSK 66 Jakub Kojder  

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl