W marcu br. na platformie Asseto Corsa rozpoczął się cykl 12 wyścigów Drive Squad Super S cup by Wojol Racing. Turniej sim racingowy to świetna okazja do sportowej rywalizacji, podszkolenia umiejętności wyścigowych i… wygrania DNIA NA TORZE POZNAŃ z ekipą Mistrzów Drive Squad Super S Cup!

Ideą zawodów jest pokazanie uczestnikom jak wygląda prawdziwe ściganie. W zawodach walczy 30 uczestników, którzy dostają się do wyścigu po tygodniowych pre-kwalifikacjach. Rywalizują oni na samochodach Mini Cooper S (F56) w specyfikacji Pucharowej.

– Nie mogło nas zabraknąć w tym wydarzeniu. Mimo, że wyścigi odbywają się online, widzimy, ile w młodych zawodnikach pasji i zaciętości. A tym sporcie przecież o to chodzi! Cieszymy się, że możemy ich wspierać i dać możliwość jazdy prawdziwą „wyścigówką”. Mamy nadzieję też, że młodzi adepci sportowej jazdy będą chcieli rozwijać swoje pasje pod naszymi skrzydłami i w przyszłości dołączą do zespołu zawodowych kierowców DriveSquad lub uzyskają tytuł Mistrza Polski Super S Cup. Tego im życzę – powiedział Przemysław Pluciński, CEO DriveSquad.

Rozgrywane są 24 rundy na 12 różnych torach. Jako oficjalny sponsor wydarzenia, przewidzieliśmy 3 pakiety dla 3 najlepszych uczestników turnieju o wartości 12 000 zł. Jest o co grać! 

– Zależało nam, by zawodnicy zobaczyli jak wygląda ściganie przeniesione z prawdziwego życia na wirtualne tory. Do zawodów zgłosiło się kilka ważnych, znanych nazwisk ze świata e-motorsportu. Wśród wybranych m.in. Kamil Pawłowski - były kierowca w Ferrari E-Sport, Marcin Świderek - reprezentant naszego kraju w FIA Motorsport Games 2022, Dominik Blajer - Mistrz Polski w Digital Motorsport, Dawid Fryzowicz - jeden z szybszych zawodników na polskiej scenie simracingu, Kacper Smirnow - obecny lider Pucharu czy chociażby Michał Majewski - kierowca RSMP i Rajdowych Mistrzostw Europy. Wszystkie wyścigi są transmitowane na żywo, na naszym kanale YouTube – powiedział Miłosz Matuszyk, jeden z członków zespołu Wojol Racing, współorganizator zawodów.

Pierwsze rundy już za nami – wirtualnie jeździliśmy m.in. na Torze Autodrom Most, Hungaroring, Slovakia Ring czy Torze Poznań. Przed uczestnikami także rywalizacja na Croft Circuit, Miami Bayside GT, Atlanta Motorsport Park, Jarama, Motegi East, Grobnik czy Auto 24 Ring. Finałowa 24 runda odbędzie się na Torze Red Bull Ring – już 11 czerwca 2023 r.

 

Wybrane transmisje możesz śledzić tutaj:

Tor Poznań: https://www.youtube.com/watch?v=x7Dkxfnqw_0

Slovakia Ring: https://www.youtube.com/watch?v=5w1wLcZc6FY

Autodrom Most: https://www.youtube.com/watch?v=pBtwa2r3H_4

 

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl