Jakub Kojder wygrał pierwsze kwalifikacje w historii Mistrzostw Polski Super S Cup, pokonując na torze Poznań Bartosza Alejskiego i Przemysława Plucińskiego.

Początkowo prowadzenie objął najszybszy w piątkowym treningu Paweł Lepert, z wynikiem 1:55,306, który na następnym okrążeniu poprawił na 1:55,203. Kilka minut później Przemysław Pluciński jako pierwszy zszedł poniżej granicy 1:55 i wyszedł na prowadzenie z czasem 1:54,843.

W połowie sesji na prowadzeniu zmienił go Kojder z wynikiem 1:54,787, który pozostał niepoprawiony już do samego końca. Na drugim miejscu uplasował się Alejski ze stratą zaledwie 0,009 sekundy do najszybszego, a na trzecią pozycję spadł Pluciński.

Lepert na swoim ostatnim okrążeniu poprawił wynik na 1:54,892, co dało mu awans na czwarte miejsce, przed Jacka Łukaszyka, Marcina Olejniczaka, Bartłomieja Tabaczyńskiego, Grzegorza Pietruchę i Tomasza Augustyniaka. Z powodu problemów technicznych, swój udział w kwalifikacjach przedwcześnie zakończyli Karol Ślisiński i Juliusz Syty.

Pierwszy wyścig Super S Cup odbędzie się o godzinie 13:35.