Jakub Kojder zamienił pierwsze pole startowe na swoje drugie w karierze zwycięstwo w OMM Super S Cup. Na mokrej nawierzchni Toru Poznań pokonał zwycięzcę z poprzedniego dnia Bartosza Alejskiego oraz aktualnego mistrza serii Jacka Łukaszyka.

Ze względu na intensywne opady deszczu, jakie przed południem przeszły nad Torem Poznań, dyrekcja wyścigu zadecydowała o przeprowadzeniu startu lotnego. Zgodnie z regulaminem, na czele stawki ustawił się Jakub Kojder, który nie został sklasyfikowany w sobotnim wyścigu. Utrzymał prowadzenie nad Marcinem Olejniczakiem, za którymi podążali Paweł Walczak i Łukasz Kaźmierczak. Jeszcze przed linią startu doszło do incydentu, który wyeliminował z rywalizacji Tomasza Augustyniaka i Jacka Cichopka, natomiast na polach startowych nie pojawił się Steve Feige.

Już na pierwszym okrążeniu Kojder odjechał od rywali na ponad cztery sekundy i przejął kontrolę nad rywalizacją. Walka od tej pory toczyła się już tylko o drugie miejsce – Olejniczak początkowo utrzymywał drugą lokatę, lecz na drugim okrążeniu wyprzedzili go Łukasz Kaźmierczak i Jacek Łukaszyk. Startujący z końca stawki Bartosz Alejski szybko przebijał się do przodu i na koniec drugiego okrążenia był już w pierwszej piątce, a trzy okrążenia później uporał się z Olejniczakiem.

W tym samym czasie Łukaszyk wyprzedził Kaźmierczaka w walce o drugą lokatę, lecz jego strata do lidera wynosiła na tym etapie blisko dziesięć sekund. Na szóstym okrążeniu nastąpiło przetasowanie, w którym Kaźmierczak powrócił na drugą pozycję, a na trzecią wyszedł Alejski.

Alejski nie pozwolił, aby taki stan rzeczy długo się utrzymywał i na ósmym okrążeniu wyprzedził Kaźmierczaka, którego na przedostatnim okrążeniu wyprzedził również Łukaszyk. Ubiegłoroczny mistrz w międzyczasie uzyskał też najlepszy czas okrążenia, który od tego roku premiowany jest dwoma punktami do klasyfikacji generalnej.

Alejski do końca wyścigu zredukował swoją stratę do lidera o połowę, lecz nie zdołał zbliżyć się do Kojdera, który dzięki 25 punktom za zwycięstwo awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Solidna postawa Alejskiego daje mu prowadzenie, z przewagą 13 punktów nad Łukaszykiem.

Kaźmierczak, który w piątek święcił triumf w sesji kwalifikacyjnej, dopisał punkty za czwarte miejsce, finiszując przed Olejniczakiem oraz Przemysławem Plucińskim. Punktowaną dziewiątkę uzupełnili Adrian Lewandowski, Mateusz Miękoś i Bartłomiej Tabaczyński.

Najszybsze okrążenie: Jacek Łukaszyk – 2:18,893 na 9 okr.
P Nr Kierowca Rezultat
1 66 Jakub Kojder 11 okr.
2 11 Bartosz Alejski + 4,670
3 13 Jacek Łukaszyk + 8,616
4 88 Łukasz Kaźmierczak + 9,865
5 77 Marcin Olejniczak + 22,934
6 8 Przemysław Pluciński + 34,230
7 99 Adrian Lewandowski + 38,404
8 55 Mateusz Miękoś + 1:04,467
9 9 Bartłomiej Tabaczyński + 1:33,969
10 12 Paweł Walczak + 2:02,951
NSK 46 Tomasz Augustyniak + 11 okr.
NSK 69 Jacek Cichopek  
NST 3 Juliusz Syty  
NST 1 Steve Feige  
NST  22 Hardi Gehrmann  

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl