Sezon 2024 Mistrzostw Polski Endurance wystartuje w sobotę na Torze Poznań. Z pole position do dwugodzinnego wyścigu długodystansowego w klasie E1GOKART Super S Cup wystartują Konrad Miler i Tomasz Pawlaczyk.

Najszybszym kierowcą w MINI Cooperze S z numerem 93 był Pawlaczyk, który już na swoim drugim pomiarowym okrążeniu wykręcił czas 1:48,077, dający pole position swojej załodze.

Najbliżej zdobywcy pole position był Damian Lempart, dzielący samochód #21 z Tomaszem Urbańskim. Były mistrz MPE pojechał o 0,337 sekundy wolniej od Pawlaczyka.

Trzecie miejsce należało do załogi Damian Stachowiak/Adam Dębicki, która jest jedyną załogą, która nie zmieniła składu od zeszłego roku. Zaraz za nimi uplasowali się ojciec i syn Adam i Tomasz Nojmanowie. Aktualny mistrz E1GOKART Super S Cup oraz MPE Adam Karkuszewski w parze z Michałem Jakubkiem wystartują z piątej pozycji.

Sobotni dwugodzinny wyścig długodystansowy wystartuje o godzinie 13:25. Zawodnicy klasy E1GOKART Super S Cup będą w nim startować wspólnie z samochodami innych grup, w tym wyścigowych prototypów.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master
Yokohama

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl