Adam Nojman wygrał czwarty z kolei wyścig sezonu 2024 E1GOKART Super S Cup. Lider klasyfikacji generalnej powiększył swoją przewagę podczas najdłuższego wyścigu weekendu na Torze Poznań.

Nojman przystępował do piątkowego wyścigu z pole position i utrzymał prowadzenie po dobrym starcie. Drugie miejsce objął Konrad Miler, wyprzedzając już na pierwszych metrach Tomasza Urbańskiego.

Lider wyścigu szybko odjechał od swoich rywali i po zbudowaniu komfortowej przewagi kontrolował rywalizację do samej mety. Nojman odniósł zdecydowane zwycięstwo, finiszując z przewagą ponad 12 sekund nad kolejnym zawodnikiem, a także dopisał sobie dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie wyścigu.

Walka o drugie miejsce nie była rozstrzygnięta do samego końca. Po utracie prowadzenia na starcie, Urbański cały czas utrzymywał Milera w zasięgu wzroku. Nie zdołał jednak zbliżyć się na tyle, by przypuścić atak na drugie miejsce i musiał zadowolić się trzecią lokatą.

Do końca drugiej rundy E1GOKART Super S Cup pozostały jeszcze dwa sobotnie wyścigi. Drugi, 20-minutowy sprint zaplanowano na 9:55, natomiast ostatni, 15-minutowy wyścig odbędzie się o 13:30.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master
Yokohama

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl