Jerzy Drabent w końcu sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w WORK STUFF Super S Cup. Podczas piątkowego wyścigu finałowej rundy sezonu 2022 na Torze Poznań pokonał Adama Karkuszewskiego i Damiana Stachowiaka.

Z pole position wystartował Jakub Kojder, lecz już w pierwszym zakręcie wyprzedzili go Karkuszewski, Drabent i Tomasz Pawlaczyk. Drabent następnie objechał Karkuszewskiego na początku kolejnego okrążenia i objął prowadzenie, którego miał nie oddać już do samego końca.

W tym, żeby odjechać od Karkuszewskiego, pomagało mu to, że lidera klasyfikacji generalnej wściekle atakował jego rywal w walce o tytuł Tomasz Pawlaczyk. Wykorzystać ten pojedynek próbowali również Kojder i Stachowiak.

Pawlaczyk wyprzedził Karkuszewskiego na czwartym okrążeniu i próbował gonić prowadzącego Drabenta. Popełnił przy tym poważny błąd i na siódmym kółku wypadł z toru, co kosztowało go spadek na ósmą lokatę.

Karkuszewski powrócił dzięki temu na drugie miejsce i sam zabrał się za gonienie lidera, zmniejszając swoją stratę z ponad sekundy do niecałych trzech dziesiątych. Drabent nie ulegał jednak presji i nie popełnił ani jednego błędu. Na koniec regulaminowego dystansu wpadł na metę z przewagą 0,315 sekundy, odnosząc swoje pierwsze w karierze zwycięstwo.

Trzecie miejsce wywalczył Stachowiak, który na dziewiątym okrążeniu wyprzedził Kojdra. Patryk Hoffmann przejechał samotny wyścig na piątej pozycji, a szóstą lokatę uratował Pawlaczyk, który na ostatnim kółku wyprzedził Tomasza Augustyniaka i skorzystał na karze drive-through dla Grzegorza Stępnia. Punktowaną dziewiątkę zamknął Michał Walczak-Makowiecki, a kolejne pozycje zajęli debiutujący Adam Nojman i Przemysław Silski oraz Bartłomiej Tabaczyński. Wyścigu nie ukończyli Bartosz Alejski i Michał Molski.

Na jeden wyścig do końca sezonu wciąż trzech kierowców ma szanse na tytuł mistrzowski: Karkuszewski, Pawlaczyk i Drabent.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master
Yokohama

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl