Pierwszy weekend października będzie kulminacją sezonu 2021 Wyścigowych Mistrzostw Polski Ecumaster Super S Cup. Do dwóch ostatnich wyścigów na Torze Poznań przystąpi 15 zawodników, w tym Karolina Pilarczyk i Patryk Mikiciuk.

Pilarczyk – dwukrotna zdobywczyni tytułu Queen of Europe w drifcie – będzie pierwszą kobietą, która wystartuje w Ecumaster Super S Cup. Dla Mikiciuka będzie to już drugi występ – dziennikarz telewizyjny brał już udział w ostatniej rundzie poprzedniego sezonu. Poza startami w sprintach, oboje utworzą także jedną załogę w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym, który będzie nosił tytuł Memoriału im. Jana Leśniaka.

Najważniejszym tematem październikowej rundy będzie jednak rywalizacja o tytuł mistrzowski. Adam Dębicki ma już jedną rękę na trofeum, przystępując do weekendu z 27-punktową przewagą nad drugim w tabeli Adrianem Lewandowskim. Obraz klasyfikacji generalnej nieco komplikuje fakt, że regulamin przewiduje wykreślenie najgorszego rezultatu każdego zawodnika po rozegraniu ósmego wyścigu sezonu. Dębicki może stracić w ten sposób 8 punktów, a Lewandowski 10. Żadnych punktów od odjęcia nie ma broniący tytułu Bartosz Alejski, którego teoretyczna strata do lidera maleje z 30 do 22 punktów.

Poza tą trójką, matematyczne szanse na zdobycie tytułu ma jeszcze Tomasz Pawlaczyk. Aby spełnił się taki scenariusz, musiałby jednak zdobyć wszystkie dostępne w ostatni weekend 59 punktów, przy zerowej zdobyczy Dębickiego. Po wygranej we wrześniowej rundzie, na piąte miejsce awansował Michał Molski, który traci 15 punktów do Pawlaczyka, z kolei tylko cztery punkty mniej mają Jakub Kojder i Adam Karkuszewski – obaj będą chcieli zmienić fakt, że pozostają w tym sezonie bez zwycięstwa.

W ostatnim wyścigu długodystansowym o tytuł będą walczyć aż cztery załogi. Po wygraniu ostatniej rundy, na prowadzenie wyszli Tomasz Pawlaczyk i Jakub Kojder. 3-punktowa przewaga w klasyfikacji oznacza, że drugie miejsce wystarczy im do zdobycia tytułu niezależnie od poczynań rywali. Najgroźniejszymi są Adam Karkuszewski i Bartosz Alejski, a w pięciu punktach straty mieszczą się także Damian Stachowiak z Adamem Dębickim i Michał Walczak-Makowiecki z Damianem Lempartem.

Kwalifikacje Ecumaster Super S Cup odbędą się w piątek o 10:25, a dokładnie dwie godziny później zaplanowano czasówkę do wyścigu długodystansowego. Rundy sprinterskie wystartują w piątek o 14:50 i w sobotę o 10:45, a wyścig długodystansowy zostanie rozegrany w sobotę o 15:30.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl