Siedemnastu kierowców przystąpi do ostatniego weekendu wyścigowego drugiego sezonu OMM Drive Super S Cup, który odbędzie się w dniach 20-21 września na Torze Poznań. Seria będzie również licznie reprezentowana w rywalizacji długodystansowej.

Inaczej niż ma to miejsce zazwyczaj, rywalizacja będzie zawarta na przestrzeni dwóch dni – w piątek o 9 kierowcy wyjadą na 30-minutowe kwalifikacje i już tego samego dnia o 12:45 czeka ich pierwszy z 25-minutowych wyścigów. Zgodnie z obowiązującą w Super S Cup formułą, odwrócona kolejność na mecie pierwszego wyścigu będzie stanowić ustawienie na polach startowych do drugiego, który zaplanowano w sobotą o 11:40.

Przy 60 możliwych do zdobycia punktach, matematyczne szanse na tytuł mistrza Polski ma jeszcze pięciu zawodników. Dzięki wygranej oraz drugiej lokacie podczas ostatniego weekendu na Łotwie, prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Jacek Cichopek. Debiutujący w tym sezonie zawodnik ma na swoim koncie 135 punktów – o 18 więcej od wicemistrza z poprzedniego sezonu Bartosza Alejskiego. Wspomniana dwójka odniosła w tym sezonie po dwa zwycięstwa, natomiast po jednym mają goniący ich w tabeli Jakub Kojder (117 punktów) oraz aktualny mistrz serii Jacek Łukaszyk (95). Pierwszą piątkę zamyka Przemysław Pluciński, który do lidera traci już 57 punktów. Na najwyższym stopniu podium stawali w tym roku również nieuczestniczący w pełnym cyklu Łukasz Kaźmierczak i Robert Mazurkiewicz.

Poza regularnymi zawodnikami Super S Cup, na starcie wrześniowej rundy pojawią się również powracający Adrian Lewandowski i Paweł Lepert, zdobywca podium na Łotwie Steve Feige, a także wiele nowych nazwisk – największą ciekawostką będzie z pewnością występ jednego ze współtwórców Super S Cup Roberta Boruszaka. Poza nim, do stawki dołączą również Dariusz Taraszkiewicz, Karol Czyżewski, Tomasz Pawlaczyk i Łukasz Stolarczyk, który będzie rywalizować jednocześnie w WSMP, gdzie zajmuje trzecie miejsce w klasie DN5.

Wszystkie samochody uczestniczące w Super S Cup to MINI Coopery S R53, przystosowane do wyścigów przez firmę OMM Drive. Aż osiem takich maszyn weźmie udział w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym, organizowanym w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Startujący w pełnym sezonie Tomasz Augustyniak i Jakub Kojder po czterech wyścigach zajmują drugie miejsce w klasie D4 3500. Na czas finałowej rundy dołączą do nich załogi Marcin Olejniczak/Robert Boruszak, Grzegorz Zwoliński/Grzegorz Moczulski, Przemysław Pluciński/Paweł Lepert, Bartłomiej Tabaczyński/Grzegorz Pietrucha, Steve Feige/Mariusz Urbański, Juliusz Syty/Bartosz Opioła oraz Adrian i Andrzej Lewandowscy. Wyścig długodystansowy odbędzie się w sobotę o 16 i jako ostatni w roku kalendarzowym na Torze Poznań, będzie nosić tytuł memoriału im. Jana Leśniaka.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl