Sezon 2020 Wyścigowych Mistrzostw Polski OMM Drive Super S Cup dobiegnie końca w nadchodzący weekend 9-10 października na Torze Poznań. Do rywalizacji przystąpi aż 19 kierowców, w tym znane nazwiska motoryzacyjnego świata.

Postawić kropkę nad i oraz sięgnąć po swój pierwszy w karierze tytuł mistrzowski będzie chciał Bartosz Alejski. Wygrywając cztery wyścigi, wyeliminował z walki wszystkich rywali poza jednym – Tomaszem Pawlaczykiem. Ten ma jednak aż 27 punktów straty (35 po odjęciu najgorszego rezultatu w sezonie) i sprawienie niespodzianki będzie wymagało jakiegoś potknięcia ze strony lidera klasyfikacji. Jak jednak przyznaje sam Alejski, do samego końca niczego nie można być pewnym, a ostatni wyścig – w którym kolizja pozbawiła go zdobyczy punktowej – tylko to potwierdza.

O trzecie miejsce na koniec sezonu walczyć będą Adrian Lewandowski oraz Adam Dębicki. Po wygraniu w ostatnim wyścigu, Lewandowski objął prowadzenie w tej rywalizacji, lecz ma tylko dwa punkty przewagi nad Dębickim, który pięć z sześciu tegorocznych wyścigów ukończył w pierwszej piątce. Obaj mają jeszcze szanse wyprzedzić Pawlaczyka w walce o drugie miejsce, lecz równie dobrze może wyprzedzić ich Jakub Kojder, który wyjątkowo w tym sezonie nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa.

Apetyt na wygraną ma także Robert Boruszak, który zaprezentował w tym sezonie znakomite tempo, lecz z powodu różnych okoliczności nie zdołał zamienić tego na wygraną. Po wywalczeniu swojego pierwszego podium w ostatniej rundzie, sezon pozytywnym akcentem będzie chciał zakończyć również Adam Karkuszewski.

Do regularnie startujących w Super S Cup zawodników, podczas ostatniej rundy w Poznaniu dołączy do nich spora liczba gości. Największą uwagą publiczności – która ponownie będzie miała wstęp na tor – cieszyć się będą były gwiazdy telewizji, czyli mistrz Polski Adam Kornacki oraz wielokrotny uczestnik Rajdu Barbórka Patryk Mikiciuk. Swoich sił za kierownicą pucharowych MINI spróbują także mistrz WSMP i 318is Cup Bartosz Palusko oraz wicemistrz WSMP Jakub Glasse.

Ta czwórka wystartuje także w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym, do którego zgłoszonych zostało dziewięć załóg. Sprawa tytułu jest bardzo otwarta, bowiem mistrzostwo na koniec sezonu może świętować jedna z aż sześciu załóg.

Kwalifikacje Super S Cup odbędą się w piątek o 10:00. Pierwszy wyścig zaplanowano na 14:05, a drugi na 10:45 w sobotę. Kwalifikacje do wyścigu długodystansowego odbędą się w piątek o 12:25, a sam dwugodzinny wyścig – noszący tytuł memoriału im. Jana Leśniaka – w sobotę o 15:30.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master
Yokohama

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl