Dokładnie dziewięć miesięcy od ostatniej rundy sezonu 2020, do rywalizacji powracają Wyścigowe Mistrzostwa Polski Ecumaster Super S Cup. Podczas inauguracji czwartej edycji cyklu na Torze Poznań zobaczymy 14 samochodów.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała szyki organizatorom wszystkich wydarzeń sportowych na całym świecie i nie inaczej było w przypadku wyścigów samochodowych. Wszystkie zawody rangi mistrzostw kraju miały ruszyć już w pierwszej połowie maja, lecz niemożliwe było zapewnienie niezbędnych środków bezpieczeństwa, przez co ta runda została przeniesiona na nieznany jeszcze termin. Utrudnienia w ruchu międzynarodowym zmusiły także Polski Związek Motorowy do odwołania rundy zagranicznej, skracając sezon do czterech rund – pierwsza z nich odbędzie się w ten weekend.

Jest w tym wszystkim jednak dobra wiadomość dla wygłodniali wyścigowej rywalizacji fanów, którzy będą mogli obserwować rywalizację z bliska, na torze. Ponadto mogą być pewni, że pomimo perturbacji kalendarzowych, będą mogli oglądać dokładnie ten sam puchar Super S Cup co wcześniej – mimo zmiany nazwy samego cyklu oraz organizatora. Do dwóch 25-minutowych wyścigów sprinterskich ze startu zatrzymanego przystąpi 14 kierowców.

Wśród nich znalazła się cała pierwsza piątka ubiegłorocznego cyklu – Bartosz Alejski będzie próbował zostać pierwszym kierowcą, który obroni tytuł mistrzowski. Przeszkodzić mu w tym będą próbowali przede wszystkim Tomasz Pawlaczyk i Adrian Lewandowski, którzy w ubiegłym roku odnieśli swoje pierwsze zwycięstwa. Na najwyższym stopień podium będzie próbował powrócić Jakub Kojder, z kolei Adam Dębicki wciąż czeka na swoją pierwszą wygraną.

Spośród powracających zawodników, na liście zgłoszeń znajdziemy także Toona Knapena, Damiana Stachowiaka, Konrada Nowaka-Ignatowskiego, Tomasza Augustyniaka, Michała Molskiego i Adama Karkuszewskiego. Swój debiut za kierownicą wyścigowego MINI zaliczą natomiast Grzegorz Stępień, Jerzy Drabent i Michał Walczak-Makowiecki.

Wyścigi sprinterskie zaplanowano w piątek o 17:05 oraz w sobotę o 12:15. Później, w sobotę o 15:15, wystartuje natomiast dwugodzinny wyścig długodystansowy, gdzie drugi rok z rzędu pucharowe samochody będą miały oddzielną klasę. Formuła rywalizacji zakłada obowiązkową zmianę kierowców w trakcie wyścigu, a elementu nieprzewidywalności z pewnością doda fakt, że tylko jedna załoga pozostała w niezmienionym składzie z poprzedniego roku.

Więcej o OMM Drive Super S Cup na WRC.net.pl.

Partnerzy

ECU Master Mikinka Projekt Racing Tires RacingFlex MG

Organizator


DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 664 952 259
e-mail: mariusz@drivesquad.pl