Już w nadchodzący weekend 26-28 maja na Torze Poznań odbędzie się pierwsza i druga runda sezonu 2023 WORK STUFF Super S Cup oraz Mistrzostw Polski Endurance.

Na starcie pierwszego wyścigu sezonu pojawi się osiem identycznych MINI Cooperów, przygotowanych przez podpoznańską firmę DRIVE SQUAD. Zarówno powracający jak i nowi uczestnicy pucharu będą mieli tylko jeden cel – pokonać Jerzego Drabenta.

Aktualny mistrz Polski zdecydował się pozostać przy swoim numerze startowym 54 i będzie próbował udowodnić wszystkim, że nadal jest w doskonałej formie, która pozwoliła mu zdominować końcówkę minionego sezonu.

Z niedosytem nowy sezon rozpocznie Adam Karkuszewski, któremu do tytułu mistrzowskiego zabrakło w zeszłym roku zaledwie trzech punktów. Swoje ubiegłoroczne wyniki będą próbowali poprawić także Damian Stachowiak, Konrad Nowak-Ignatowski oraz Adam Nojman.

Pierwsza runda sezonu 2023 będzie miejscem debiutu dla trzech nowych zawodników – Pawła Namysłowskiego, Tomasza Urbańskiego oraz zaliczającego gościnny start Norwega Magnusa Gustavsena.

Tradycyjnie, weekend wyścigowy WORK STUFF Super S Cup będzie składał się z 25-minutowej sesji kwalifikacyjnej w piątek o 10:40 oraz dwóch 25-minutowych wyścigów – pierwszy odbędzie się już w piątek o 14:05, a drugi zaplanowano w sobotę o 10:25.

Pięć załóg przystąpi do rywalizacji w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Endurance. Tytułu w tej klasyfikacji będzie bronić Adam Karkuszewski, którego nowym partnerem będzie Grzegorz Stępień. Trzeci sezon z rzędu wspólnie ścigać będą się natomiast Damian Stachowiak i Adam Dębicki. Michał Walczak-Makowiecki również ma nowego partnera w Tomaszu Urbańskim, natomiast Adam Nojman przesiadł się od Konrada Nowaka-Ignatowskiego o Tomasza Pawlaczyka, a jego miejsce zajmie Tomasz Nojman.

Półgodzinne kwalifikacje MPE zaplanowano w piątek o 13:10, a dwugodzinny wyścig w sobotę o 16.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master
Yokohama

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl