Zaledwie sześciu wyścigów potrzebował Tomasz Pawlaczyk, aby dołączyć do grona zwycięzców w Wyścigowych Mistrzostwach Polski OMM Drive Super S Cup. W sobotnim wyścigu na Torze Poznań pokonał lidera klasyfikacji generalnej Bartosza Alejskiego oraz Adama Dębickiego.

Po odwróceniu wyników z poprzedniego dnia, z pole position startował Rafał Gawkowski. Debiutujący w ten weekend zawodnik już na samym starcie musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych rywali i spadł na koniec stawki. Na prowadzeniu zmienił go inny debiutant Adam Karkuszewski, za którym podążali Toon Knapen, Adam Dębicki i Adrian Lewandowski. Pierwsze okrążenie nie było łaskawe dla Tomasza Augustyniaka, który po kolizji z rywalem złamał zawieszenie i zakończył swój udział w wyścigu. Niedługo później poza rywalizacją znalazł się także Michał Molski.

Na drugim okrążeniu na prowadzenie wyszedł Toon Knapen, walczący z Adrianem Lewandowskim – ten ostatecznie odebrał pozycję lidera okrążenie później. W międzyczasie na drugie awansował Tomasz Pawlaczyk, by następnie dogonić i wyprzedzić Lewandowskiego na szóstym okrążeniu. Po objęciu prowadzenia, Pawlaczyk nie oddał go już do samego końca, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w Super S Cup z przewagą ponad sześciu sekund.

Lewandowski pozostawał na drugim miejscu aż do dziesiątego okrążenia, kiedy to samochód zgasł w pierwszym zakręcie. Skorzystał na tym Bartosz Alejski, który po przepychankach w pierwszej fazie wyścigu jechał uszkodzonym samochodem. Na trzy okrążenia przed końcem ostatnie miejsce na podium wywalczył Adam Dębicki, wyprzedzając Marcina Olejniczaka, dla którego czwarte miejsce to najlepszy wynik w tym sezonie.

Piąty do mety dojechał Jakub Kojder, za którym uplasował się Toon Knapen. Swoje pierwsze punkty w Super S Cup zdobyli finiszujący za nimi Adam Karkuszewski, Damian Stachowiak i Konrad Nowak-Ignatowski.

Dzięki wygranej, Tomasz Pawlaczyk umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostaje Bartosz Alejski, którego przewaga w połowie sezonu wynosi 27 punktów. Kolejna runda Mistrzostw Polski zostanie rozegrana w weekend 18-20 września.

P Kierowca Rezultat
1 Tomasz Pawlaczyk 14 okr.
2 Bartosz Alejski + 6,059
3 Adam Dębicki + 6,573
4 Marcin Olejniczak + 10,478
5 Jakub Kojder + 18,920
6 Toon Knapen + 24,373
7 Adam Karkuszewski + 24,782
8 Damian Stachowiak + 26,727
9 Konrad Nowak-Ignatowski + 28,836
10 Rafał Gawkowski + 38,599
NSK Adrian Lewandowski  
NSK Robert Boruszak  
NSK Tomasz Augustyniak  
NSK Michał Molski  
NST Tomasz Kulczyński  

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl