Załoga Michał Walczak-Makowiecki i Damian Lempart wywalczyła pole position do sobotniego wyścigu długodystansowego pierwszej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

O ile dla Lemparta pierwsza pozycja startowa to żadna nowość – wygrywał już kwalifikacje do ubiegłorocznej sierpniowej rundy – o tyle jego zmiennik jest debiutantem w tegorocznej stawce Ecumaster Super S Cup. Zwyciężyli oni w kwalifikacjach z wynikiem 1:52,712 wykręconym na przedostatnim z 10 pomiarowych okrążeń.

Ze stratą 0,404 sekundy, na drugiej pozycji uplasowali się Tomasz Pawlaczyk i Jakub Kojder, a równą sekundę stracili kolejni w tabeli Adam Karkuszewski – który w ubiegłym sezonie był zmiennikiem Lemparta – i aktualny mistrz wyścigów sprinterskich Bartosz Alejski.

Toon Knapen i Michał Molski, czyli jedyna załoga pozostała w niezmienionym składzie od zeszłego roku, wystartują z czwartej pozycji, przed Grzegorzem Stępieniem i Maciejem Szewczykiem. Kolejne lokaty zajęli Konrad Nowak-Ignatowski z Arturem Gawrylukiem i Tomasz Augustyniak z Sewerynem Gładygą.

Dwugodzinny wyścig długodystansowy WSMP rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:15.