Bartosz Alejski odniósł swoje drugie zwycięstwo w tegorocznych Wyścigowych Mistrzostwach Polski OMM Super S Cup i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Drugi w sobotniej rywalizacji na Torze Poznań był Przemysław Pluciński, a trzecie miejsce zajął startujący spoza pierwszej dziesiątki Jacek Cichopek.

Zdobywca pole position nie wystartował najlepiej i z pierwszego zakrętu na czele wyszedł Pluciński. Jeszcze przed końcem pierwszego okrążenia kolejność wróciła jednak do normy i Alejski powrócił na prowadzenie. Trzecie miejsce w pierwszym zakręcie wywalczył Adrian Lewandowski, wyprzedzając Bartłomieja Tabaczyńskiego i Roberta Mazurkiewicza – ten ostatni wypadł z pierwszej dziesiątki na koniec pierwszego okrążenia, z kolei znakomitym startem z 11. pola popisał się Cichopek, który awansował na szóstą lokatę.

Od tego momentu Alejski kontrolował tempo i przez większość dystansu utrzymywał dwusekundową przewagę nad Plucińskim. Ta w końcówce rywalizacji zmalała do niecałej sekundy, lecz Pluciński nie zbliżył się na tyle, aby przypuścić atak na pozycję lidera. Po swojej szarży na pierwszym okrążeniu, Cichopek nadal piął się w górę klasyfikacji – na drugim okrążeniu wyprzedził Jakuba Kojdera i Tabaczyńskiego, awansując na czwartą lokatę, a już trzy okrążenia później znajdował się przed Lewandowskim. Były mistrz kraju w wyścigach długodystansowych następnie dogonił Plucińskiego i wywierał na nim presję, lecz nie zdołał zmusić swojego rywala do błędu. Cichopek skutecznie zminimalizował jednak straty w klasyfikacji generalnej, dorzucając dwa punkty za najszybsze okrążenie wyścigu.

Na czwartym miejscu finiszował aktualny mistrz Super S Cup Jacek Łukaszyk, który po starcie z siódmego pola powoli piął się w górę klasyfikacji – na trzecim okrążeniu wyprzedził Tabaczyńskiego, na kolejnym Kojdera, a w końcu na siódmym kółku znalazł się przed Lewandowskim – ten ostatni stracił jeszcze jedną lokatę i przyjechał na metę za Kojderem. Tabaczyński nie zdołał utrzymać znakomitej lokaty z kwalifikacji i przekroczył linię mety na siódmym miejscu, a dwie ostatnie punktowane lokaty zajęli debiutujący w mistrzostwach Piotr Kanonowicz i Robert Mazurkiewicz.

Dziesiąty był Adam Dębicki, za którym uplasowali się Tomasz Augustyniak, Jarosław Adamiak oraz Marcin Olejniczak i Tomasz Kulczyński, którzy stoczyli zacięty pojedynek w pierwszej połowie wyścigu. Na starcie zabrakło Juliusa Sytego, który rozbił swój samochód podczas otwartej sesji po piątkowych kwalifikacjach.

Drugi wyścig weekendu – do którego zawodnicy wystartują w kolejności odwrotnej do tej z mety sobotniej rywalizacji – zaplanowano w niedzielę na godzinę 12.

P Nr Kierowca Rezultat
1 11 Bartosz Alejski 13 okr.
2 8 Przemysław Pluciński + 0,622
3 69 Jacek Cichopek + 3,062
4 13 Jacek Łukaszyk + 6,763
5 66 Jakub Kojder + 7,587
6 99 Adrian Lewandowski + 9,722
7 9 Bartłomiej Tabaczyński + 13,766
8 29 Piotr Kanonowicz + 18,120
9 21 Robert Mazurkiewicz + 18,604
10 32 Adam Dębicki + 19,505
11 46 Tomasz Augustyniak + 28,416
12 31 Jarosław Adamiak + 37,303
13 77 Marcin Olejniczak + 52,324
14 44 Tomasz Kulczyński + 1:00,402
NSK 3 Juliusz Syty  

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl