Mistrzostwa Polski Super S Cup powstały z inicjatywy firmy Drive Squad. Sezon 2021 będzie czwartym w historii cyklu, a o tytuł mistrzowski powalczy szesnastu zawodników, zasiadających za kierownicą identycznych samochodów MINI Cooper S. W celu zapewnienia równych szans, wszystkie auta zostały zbudowane i są obsługiwane przez organizatora.

Format weekendu

Każdy weekend wyścigowy składa się z półgodzinnych kwalifikacji oraz dwóch wyścigów na dystansie 25 minut.

O kolejności na starcie I wyścigu decyduje rezultat kwalifikacji. Wyniki I wyścigu decydują o kolejności startowej do II wyścigu, z odwróceniem pierwszych 75% zawodników.

Oba wyścigi rozpoczynają się ze startu zatrzymanego.

Punktacja

Punkty do klasyfikacji generalnej zdobywa pięciu najlepszych kierowców kwalifikacji według klucza 6-5-3-2-1 oraz dziewięciu najlepszych kierowców każdego wyścigu, według klucza: 25-18-15-12-10-8-6-4-2. Dodatkowo przyznawane są dwa bonusowe punkty za najszybsze okrążenie wyścigu.

Do klasyfikacji liczone są wszystkie wyniki, a mistrzem zostaje kierowca z największą ilością punktów – w przypadku remisu o kolejności decyduje ilość uzyskanych pierwszych miejsc, drugich miejsc, itd.

Opony

Do jazdy po suchym torze wykorzystywane są opony marki Federal – model Federal FZ-101 na przednią oś (dwie na każdy weekend wyścigowy) oraz model FZ-201 na tylną oś (dwie na każde dwa weekendy wyścigowe). W przypadku mokrego toru, obowiązkowe jest wykorzystanie opon Uniroyal Rainsport 3 (jeden komplet na cały sezon).

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master
Yokohama

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl