Wyścigowe Mistrzostwa Polski OMM Super S Cup dobijają do półmetku sezonu 2019. Podczas lipcowej rundy na Torze Poznań o zwycięstwa w dwóch wyścigach rywalizować będzie piętnastu kierowców.

Od czasu wygranej w pierwszym wyścigu sezonu, prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymuje Bartosz Alejski, którego przewaga nad Jackiem Cichopkiem wynosi obecnie dwa punkty. Po odjęciu najgorszego dotychczasowego wyniku kolejność na czele klasyfikacji ulega jednak zmianie – Cichopek trzykrotnie finiszował na pierwszym lub drugim miejscu, natomiast Alejski ma na swoim koncie tylko dwa miejsca na podium.

Aktualny mistrz serii Jacek Łukaszyk zajmuje obecnie trzecie miejsce, z 10-punktową stratą do lidera, a zrównani punktami na czwartym i piątym miejscu są tegoroczny debiutant i zwycięzca ostatniego wyścigu Łukasz Kaźmierczak oraz Jakub Kojder.

Podczas nadchodzącej rundy stawka OMM Super S Cup wzbogaci się o nowe nazwiska. Poza mistrzem kraju w rallycrossie Robertem Mazurkiewiczem i wicemistrzem GSMP Jarosławem Adamiakiem, na liście zgłoszeń znaleźli się Piotr Kanonowicz oraz Adam Dębicki. Będzie to tym samym najliczniejsza stawka w dwuletniej historii mistrzostw.

Tradycyjnie, weekend wyścigowy składać się będzie z kwalifikacji – te zaplanowano w piątek na 13:50 – oraz dwóch 25-minutowych wyścigów. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę o 13, natomiast drugi w niedzielę o 12.

Więcej o OMM Drive Super S Cup na WRC.net.pl.

Partnerzy

ECU Master Mikinka Projekt Racing Tires RacingFlex MG

Organizator


DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 664 952 259
e-mail: mariusz@drivesquad.pl