Jacek Łukaszyk powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Super S Cup, wygrywając także drugi wyścig czerwcowej rundy na Torze Poznań.

Jako triumfator poprzedniej rundy, Łukaszyk przystępował do rywalizacji z ostatniego rzędu na polach startowych. Z pole position ruszał Jakub Kojder, lecz już w pierwszym zakręcie wyprzedził go Karol Ślisiński. Trzeci był Grzegorz Pietrucha, który obronił się przed atakiem Tomasza Augustyniaka, a kolejne miejsca zajmowali Paweł Lepert oraz Łukaszyk, który już na dystansie pierwszych kilkuset metrów awansował o trzy pozycje.

Do końca pierwszego okrążenia Lepert wyprzedził Augustyniaka, a na kolejnym kółku tę dwójkę – oraz trzeciego do tej pory Pietruchę – wyprzedził Łukaszyk. Na trzecim okrążeniu uporał się on również z jadącymi przed nim Kojderem i Ślisińskim. Po objęciu prowadzenia, lider klasyfikacji generalnej pozostał na nim do samego końca.

Na czwartym okrążeniu Kojder i Lepert wyprzedzili Ślisińskiego, a do końca wyścigu znalazł się przed nim również Przemysław Pluciński. Trzy okrążenia później Lepert dogonił Kojdera, a na kolejnym kółku przypuścił skuteczny atak na drugą lokatę. Kojder próbował jeszcze odzyskać straconą pozycję i uzyskał przy tym najlepszy czas okrążenia, lecz jego starania okazały się nieskuteczne.

Po wyjściu na drugą lokatę, Lepert tracił trzy sekundy do prowadzącego Łukaszyka i choć na dystansie pozostałych sześciu okrążeń zredukował ją do nieco ponad jednej sekundy, lider wyścigu kontrolował sytuację i pewnie zmierzał po swoje drugie z rzędu zwycięstwo. Lepert musiał zadowolić się drugim miejscem, a Kojder stanął na najniższym stopniu podium.

Czwarte miejsce zajął Pluciński, za którym uplasowali się Ślisiński oraz Juliusz Syty, który wywalczył w ten sposób swoje pierwsze tegoroczne punkty. Stawkę uzupełnili Grzegorz Pietrucha, Bartłomiej Tabaczyński i Tomasz Augustyniak. Na cztery okrążenia przed końcem z rywalizacji wycofał się Bartosz Alejski.

Kolejna runda Super S Cup odbędzie się w dniach 6-8 lipca, również na Torze Poznań.

P Nr Kierowca Rezultat
1 13 Jacek Łukaszyk 14 okr.
2 99 Paweł Lepert + 1,192
3 66 Jakub Kojder + 8,217
4 8 Przemysław Pluciński + 16,437
5 40 Karol Ślisiński + 19,705
6 3 Juliusz Syty + 24,039
7 88 Grzegorz Pietrucha + 24,757
8 9 Bartłomiej Tabaczyński + 30,344
9 46 Tomasz Augustyniak + 1:01,218
NSK 11 Bartosz Alejski + 4 okr.
Więcej o OMM Drive Super S Cup na WRC.net.pl.

Partnerzy

ECU Master Mikinka Projekt Racing Tires RacingFlex MG

Organizator


Drive Squad
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 664 952 259
e-mail: mariusz@drivesquad.pl