Załoga Jacek Cichopek i Marcin Olejniczak wygrała kwalifikacje do pierwszej rundy tegorocznych Mistrzostw Polski w wyścigach długodystansowych na Torze Poznań.

Dzięki znakomitej frekwencji – do pierwszych kwalifikacji przystąpiło sześć załóg – pucharowe MINI po raz pierwszy będą miały swoją własną klasę w rywalizacji długodystansowej. Każda runda składa się z jednego dwugodzinnego wyścigu, z obowiązkową zmianą kierowców w połowie czasu.

Najlepsza w kwalifikacjach załoga Cichopek Olejniczak uzyskała wynik 1:51,395, pokonując o zaledwie 0,116 sekundy Tomasza Pawlaczyka i Roberta Bouszaka. Trzeci czas wykręcili Przemysław Pluciński i Maciej Łaszkiewicz, za którymi uplasowali się Bartosz Hyżyk i debiutujący w tegorocznym Super S Cup Artur Hawryluk. Toon Knapen i Michał Molski zajęli piąte miejsce, przed Damianem Stachowiakiem i Konradem Nowakiem-Ignatowskim.

Inaczej niż w Super S Cup, pucharowe MINI będą uczestniczyć w jednym wyścigu z pojazdami innych klas, a na starcie będą przedzielone przez BMW E90, rywalizujące w klasie do dwóch litrów.

Pierwszy wyścig długodystansowy w sezonie 2020 odbędzie się w sobotę o 15:30.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl