Rozpoczynający się weekend 28-30 września wyłoni pierwszego Wyścigowego Mistrza Polski Super S Cup. Decydująca walka będzie mieć miejsce na Torze Poznań.

Przed każdym z zawodników stoi szansa na zdobycie w trakcie weekendu 56 punktów – w rywalizacji o tytuł mistrzowski liczy się zatem czwórka kierowców, na czele z Jackiem Łukaszykiem. Lider klasyfikacji generalnej wygrał trzy z czterech ostatnich wyścigów i ma 29-punktowy bufor nad drugim Bartoszem Alejskim.

Zgodnie z regulaminem Super S Cup, najgorszy wynik sezonu nie będzie liczony do klasyfikacji generalnej – jeśli zatem Łukaszyk ukończy oba wyścigi przynajmniej na czwartym miejscu, będzie musiał odjąć ze swojego konta 12 punktów. W podobnej sytuacji jest trzeci w tabeli Paweł Lepert, tracący dwa punkty do Alejskiego. Z najmniejszymi szansami na końcowy triumf przystępować będzie do finału Przemysław Pluciński, który do odrobienia 45-punktowej straty potrzebuje przynajmniej jednego zwycięstwa, czego jeszcze w tym sezonie nie osiągnął.

Wyścigowy weekend rozpocznie się od piątkowych kwalifikacji. Pierwszy wyścig weekendu odbędzie się w sobotę o 12:45, a drugi w niedzielę o 16:00. Niedzielny wyścig będzie ostatnim rangi Mistrzostw Polski zorganizowanym w tym sezonie na Torze Poznań – od 2012 nosi on miano Memoriału im. Jana Leśniaka, zasłużonego działacza Automobilklubu Wielkopolskiego.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl