Zwycięzcy inauguracyjnej rundy sezonu 2023 Mistrzostw Polski Endurance w klasie WORK STUFF Super S Cup Damian Stachowiak i Adam Dębicki wystartują z pole position do drugiego wyścigu sezonu na Torze Poznań.

Piątkowe kwalifikacje wyznaczyły kolejność na polach startowych do sobotniego dwugodzinnego wyścigu długodystansowego. Najlepszy czas uzyskał Dębicki, który już na swoim pierwszym pomiarowym okrążeniu wykręcił czas 1:50,997, który wystarczyłby do wywalczenia pole position.

Mistrz Polski WORK STUFF Super S Cup z sezonu 2021 poprawił jednak swój wynik na kolejnym okrążeniu, uzyskując 1:50,884 i umocnił się tym samym na pierwszej pozycji.

Drugie miejsce zajęła załoga Adam Karkuszewski i Grzegorz Stępień. Tutaj za wynik odpowiada aktualny mistrz rywalizacji długodystansowej Karkuszewski, który podobnie jak w porannych kwalifikacjach WORK STUFF Super S Cup, pojechał najszybciej od razu po wyjeździe z boksów, wykręcając czas 1:51,073.

Trzeci czas dla siebie i Konrada Nowaka-Ignatowskiego wywalczył Tomasz Nojman, który pojechał szybciej od Tomasza Pawlaczyka, dzielącego samochód z Adamem Nojmanem. Piąte miejsce zajęli Tomasz Urbański z Michałem Walczakiem-Makowieckim.