Jacek Łukaszyk odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Super S Cup. Pokonał on w sobotnim wyścigu dotychczasowego lidera klasyfikacji generalnej Bartosza Alejskiego oraz Przemysława Plucińskiego.

Z pole position startował Paweł Lepert, lecz już w pierwszym zakręcie wyprzedzili go Łukaszyk oraz Alejski. Do końca pierwszego okrążenia zdążył spaść na piąte miejsce, a przed nim znaleźli się również Pluciński oraz Juliusz Syty, który jednak popełnił falstart i musiał zjechać do boksów na karę drive-through.

Mając przed sobą pusty tor, Łukaszyk szybko zbudował sobie półtorasekundową przewagę nad resztą stawki – skorzystał przy tym na pojedynku, jaki wywiązał się pomiędzy Alejskim i Plucińskim. Ta dwójka walczyła o drugie miejsce aż do szóstego okrążenia, kiedy to pomiędzy nich weszli Syty oraz Lepert.

Zdobywca pole position następnie próbował zaatakować Sytego, który nie zjechał na swoją karę i po zakończeniu wyścigu został wykluczony z wyników. Choć na pewnym etapie ta dwójka się zrównała, Lepert nie mógł znaleźć sposobu na rywala, a na przedostatnim kółku stracił czwartą lokatę na rzecz Plucińskiego.

W takiej kolejności czołówka dojechała już do mety – Łukaszyk finiszował o niecałe trzy sekundy przed Alejskim, a na najniższym stopniu podium stanął Pluciński. Jako czwarty został sklasyfikowany Lepert, a kolejne pozycje zajęli Tomasz Augustyniak, Grzegorz Pietrucha i Bartłomiej Tabaczyński.

Wyścigu nie ukończyli Jakub Kojder i Karol Ślisiński, którzy wycofali się na trzy okrążenia przed końcem.

Drugi wyścig, do którego kierowcy przystąpią w odwróconej kolejności dzisiejszych wyników, zaplanowano na godzinę 10:25 w niedzielę.

P Nr Kierowca Rezultat
1 13 Jacek Łukaszyk 14 okr.
2 11 Bartosz Alejski + 2,944
3 8 Przemysław Pluciński + 5,269
4 99 Paweł Lepert + 5,560
5 46 Tomasz Augustyniak + 10,208
6 88 Grzegorz Pietrucha + 15,713
7 9 Bartłomiej Tabaczyński + 48,037
NSK 66 Jakub Kojder + 3 okr.
NSK 40 Karol Ślisiński + 3 okr.
DQ 3 Juliusz Syty (+ 4,590)

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl