Wyścigowe Mistrzostwa Polski WORK STUFF Super S Cup powracają do rywalizacji. Do pierwszego weekendu sezonu 2022 na Torze Poznań zgłoszonych zostało 12 zawodników, a do wyścigu długodystansowego przystąpi osiem załóg.

Piąty sezon WORK STUFF Super S Cup będzie przełomowy pod tym względem, że po raz pierwszy do klasyfikacji generalnej będą liczone nie tylko wyścigi płaskie, ale również wyścig górski w Limanowej. Będzie to jedna z sześciu zaplanowanych rund – spośród pozostałych, cztery odbędą się na Torze Poznań, a jedna na Slovakia Ringu w pobliżu Bratysławy.

W odpowiedzi na sugestie zawodników, regulamin został nieznacznie zmodyfikowany, aby zwiększyć nacisk na wyniki uzyskiwane na mecie wyścigów. Punkty za kwalifikacje będą zatem przyznawane tylko za trzy pierwsze pozycje – zdobywca pole position otrzyma cztery punkty, a kolejni zawodnicy odpowiednio dwa i jeden. Ponadto, za najszybsze okrążenie będzie przyznawany tylko jeden dodatkowy punkt.

Zawodnicy znów będą ścigać się w identycznie przygotowanych samochodach MINI Cooper S R53, zbudowanych i serwisowanych przez firmę DRIVE SQUAD, będącą jednocześnie organizatorem cyklu. Poza gruntownym remontem, auta przeszły przed sezonem drobne modyfikacje techniczne dotyczące m.in. zawieszenia, co ma na celu zwiększenie żywotności komponentów.

Największą zmianą dla zawodników będą opony. Od sezonu 2022 gładkie opony wyścigowe będą montowane na wszystkich kołach, a nie tylko na przedniej osi. Ponadto, na mokrej nawierzchni również będą wykorzystane opony sportowe, a nie jak dotychczas, z homologacją drogową.

O odzyskanie tytułu mistrzowskiego sprzed dwóch lat będzie starać się Bartosz Alejski, który otwiera stawkę zawodników z dobrze znanym numerem 11. Na największego rywala urasta mu Tomasz Pawlaczyk, który zakończył poprzedni sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, przed Alejskim.

Na polach startowych zobaczymy także innych zwycięzców wyścigów – Jakuba Kojdra, Michała Molskiego i Adama Karkuszewskiego. O swoje pierwsze triumfy powalczą również Grzegorz Stępień, Toon Knapen, Damian Stachowiak, Tomasz Augustyniak, Jerzy Drabent i Michał Walczak-Makowiecki. Jedynym debiutantem będzie Patryk Hoffmann.

Walka o punkty rozpocznie się w piątek, od sesji kwalifikacyjnej o godzinie 11. Tego samego dnia o 15:30 rozpocznie się pierwszy wyścig, a drugi start zaplanowano w sobotę o 10:40.

Po zakończeniu rywalizacji sprinterskiej, zawodników czeka również dwugodzinny wyścig długodystansowy. Klasa pucharowych MINI Cooperów będzie największa, z ośmioma samochodami. To właśnie w nim wystartuje aktualny mistrz WORK STUFF Super S Cup Adam Dębicki. Tytułu bronić będzie załoga Michał Walczak-Makowiecki i Damian Lempart.

Wejście na teren Toru Poznań jest dla kibiców bezpłatne.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl