Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań. Przybliżył się tym samym do obrony mistrzowskiego tytułu.

Drabent rozpoczynał wyścig z trzeciej pozycji, lecz od razu wysforował się na czoło, wykorzystując fakt, że jego startujący obok rywal Adam Karkuszewski utknął za ruszającym z pole position Jackiem Cichopkiem.

Choć startujący gościnnie mistrz z sezonu 2019 nie zdobywa w ten weekend punktów, Drabent postanowił agresywnie bronić pierwszej lokaty, wykorzystując Cichopka jako bufor od goniącego go Karkuszewskiego.

Rybniczanin, dla którego liczyło się tylko zwycięstwo w wyścigu, nie ustępował w swoich atakach i w pewnym momencie wykorzystał błąd Drabenta na hamowaniu, by niemal zrównać się z liderem wyścigu. Aktualny mistrz nie dał się jednak wyprzedzić i przekroczył linię mety jako pierwszy, z przewagą 0,540 sekundy nad Cichopkiem. Karkuszewski finiszował niecałą sekundę za liderem, zgarniając punkty za drugie miejsce.

Za czołową trójką toczyła się równie zażarta walka pomiędzy Adamem Nojmanem i Damianem Stachowiakiem, który już na pierwszym okrążeniu wyprzedzili Tomasza Nojmana. Stachowiak podjął zdecydowaną próbę ataku na siódmym okrążeniu, wychodząc z «Uśmiechu Szatana». Nojman próbował zablokować mu drogę, lecz zrobił to zbyt późno i obrócił się wokół nosa rywala i wypadł z toru.

Zdecydowało to o losach walki o czwarte miejsce w piątkowym wyścigu na korzyść Stachowiaka. Po swojej wycieczce na pobocze, Nojman zdołał szybko powrócić do rywalizacji i nie stracił kolejnych pozycji. Dojechał na metę piąty, przed Tomaszem Nojmanem, Przemysławem Plucińskim, Pawłem Namysłowskim, Tomaszem Urbańskim i Konradem Milerem.

Finał walki o mistrzowski tytuł rozegra się w sobotę o 10 rano. Mający pięć punktów przewagi w klasyfikacji generalnej Karkuszewski nie może powiększyć swojego dorobku o więcej niż 11 punktów. Drugie miejsce na mecie lub trzecie z najszybszym okrążeniem wyścigu gwarantują Drabentowi drugi w karierze tytuł nawet w przypadku wygranej Karkuszewskiego.

P Nr Kierowca Rezultat
1 54 Jerzy Drabent 14 okr.
2 66 Jacek Cichopek + 0,540
3 83 Adam Karkuszewski + 0,939
4 23 Damian Stachowiak + 1,859
5 73 Adam Nojman + 6,235
6 95 Tomasz Nojman + 6,358
7 8 Przemysław Pluciński + 10,907
8 13 Paweł Namysłowski + 38,018
9 21 Tomasz Urbański + 58,478
10 93 Konrad Miler + 59,919

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl