Adam Karkuszewski odniósł zwycięstwo w ostatnim wyścigu sezonu 2023 i został Mistrzem Polski WORK STUFF Super S Cup. Szósty z kolei mistrz przyjechał na metę przed Damianem Stachowiakiem i Jackiem Cichopkiem.

Z pierwszego pola do ostatniego wyścigu sezonu wystartował Tomasz Nojman. Obronił prowadzenie w pierwszym zakręcie, mając za sobą Adama Nojmana i Karkuszewskiego, który objechał Damiana Stachowiaka.

Zdeterminowany, aby wygrać ostatni wyścig Karkuszewski opóźnił hamowanie do «Uśmiechu Szatana» i objął prowadzenie. Jego śladami podążył Adam Nojman, również wyprzedzając Tomasza, którego w następnym zakręcie atakował także Jacek Cichopek. Młodszy z Nojmanów obronił jednak pozycję, a przed Cichopkiem pierwsze okrążenie zakończył Jerzy Drabent.

Największym przegranym na starcie był Stachowiak, który spadł z trzeciej na szóstą lokatę. Siódme miejsce utrzymał Paweł Namysłowski, przed Konradem Milerem, startującym z alei serwisowej Przemysławem Plucińskim i Tomaszem Urbańskim.

Karkuszewski szybko wystrzelił do przodu i odjechał od reszty stawki na ponad cztery sekundy. Walka o drugie miejsce tymczasem zaczęła się zaostrzać. Na piątym okrążeniu Drabent i Stachowiak wyprzedzili Tomasza Nojmana, by po chwili znaleźć się tuż za tylnym zderzakiem Adama.

Na kolejnym kółku Stachowiak wyprzedził Drabenta, a Cichopek znalazł się przed Tomaszem Nojmanem. Stachowiak nie ustępował i w połowie wyścigu objechał Adama Nojmana w walce o drugie miejsce. Cichopek z kolei wyrwał Drabentowi czwartą lokatę.

Po wyjściu na drugie miejsce, Stachowiak zarzucił tempo lepsze od lidera i do końca wyścigu zbliżył się do niego na półtorej sekundy. Karkuszewski odniósł jednak swoje czwarte zwycięstwo w sezonie 2023, co miało mu wystarczyć do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Drugie miejsce Stachowiaka ugruntowało go na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, przed Adamem Nojmanem, który na dziewiątym okrążeniu stracił miejsce na podium na rzecz niepunktującego Cichopka.

Zwycięzca piątkowego wyścigu Drabent był na mecie piąty, przed Tomaszem Nojmanem, Namysłowskim, Plucińskim, Milerem i Urbańskim, który musiał zjechać na pit-stop.

P Nr Kierowca Rezultat
1 83 Adam Karkuszewski 14 okr.
2 23 Damian Stachowiak + 1,545
3 66 Jacek Cichopek + 2,480
4 73 Adam Nojman + 12,034
5 54 Jerzy Drabent + 13,704
6 95 Tomasz Nojman + 13,777
7 13 Paweł Namysłowski + 31,800
8 8 Przemysław Pluciński + 31,969
9 93 Konrad Miler + 1:46,431
10 21 Tomasz Urbański + 1 okr.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl