Już w nadchodzący weekend 29-30 września nastąpi rozstrzygnięcie losów walki o tytuły w Wyścigowych Mistrzostwach Polski WORK STUFF Super S Cup oraz Mistrzostwach Polski Endurance.

Na dwa wyścigi do końca sezonu pozostało tylko dwóch pretendentów do tytułu WORK STUFF Super S Cup – ubiegłoroczny mistrz i wicemistrz Jerzy Drabent i Adam Karkuszewski. Całkowicie zdominowali oni tegoroczny sezon, wygrywając siedem z ośmiu rozegranych wyścigów.

Przed ostatnim weekendem 10-punktowe prowadzenie w tabeli ma Karkuszewski, jednak jako jedyny kierowca w całej stawce zakończył każdy wyścig na podium i jeśli utrzyma tę formę, będzie musiał na koniec sezonu odpisać 15 punktów.

Takich problemów nie mają kierowcy walczący o trzecie miejsce na koniec sezonu – tutaj Damian Stachowiak o zaledwie jeden punkt wyprzedza Adama Nojmana. Uczestniczą oni jedynie w swoim wewnętrznym pojedynku, bowiem ani nie mogą dogonić liderów, ani sami nie mogą zostać dogonieni przez innych rywali.

Piąte miejsce w tabeli będzie próbował obronić Paweł Namysłowski, który ma 10 punktów przewagi nad Tomaszem Urbańskim, a Tomasz Nojman jest kolejne 20 punktów z tyłu.

Teoretycznie każdy ma jeszcze szanse na piątą lokatę – nawet kierowcy zaliczający swój pierwszy tegoroczny start. Są to: mistrz z sezonu 2019 Jacek Cichopek, powracający do stawki po raz pierwszy od tego czasu Przemysław Pluciński oraz debiutujący Konrad Miler.

Ostatnie kwalifikacje sezonu 2023 zaplanowano w piątek o 8:15. Zdecydują one o kolejności na starcie pierwszego piątkowego wyścigu o 15:35, z kolei zakończenie sezonu nastąpi w niedzielę o 10:00.

W Mistrzostwach Polski Endurance wystartują cztery załogi pucharowych MINI Cooperów R53. Adam Karkuszewski i Maciej Szewczyk muszą jedynie dojechać do mety, aby zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Gdyby jednak nie ukończyli ostatniego 2-godzinnego wyścigu, mistrzostwo mogą zdobyć Damian Stachowiak z Adamem Dębickim lub Adam Nojman z Tomaszem Pawlaczykiem.

Kwalifikacje do długiego dystansu odbędą się w piątek o 11:10, a wyścig w sobotę o 15:45.

Transmisję na żywo ze wszystkich wyścigów w Poznaniu pokaże Wena Sport Live poprzez swoje kanały na YouTubie i Facebooku oraz telewizję kablową na kanale Sportowa.TV.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl