Dwa samochody MINI Cooper S R53 z Wyścigowych Mistrzostw Polski WORK STUFF Super S Cup wzięły udział w historycznym pierwszym wyścigu na torze Silesia Ring, w ramach Prologu The Race.

Organizator WORK STUFF Super S Cup – firma DRIVE SQUAD – wystawiła do rywalizacji dwa egzemplarze pucharowych wyścigówek, które na co dzień startują również w Mistrzostwach Polski Endurance.

Czterogodzinny wyścig długodystansowy był najdłuższym, z jakim przyszło ekipie i samochodom zmierzyć się na terenie Polski, lecz nie w ogóle – zbudowane w Niepruszewie MINI brały już udział chociażby w 8- i 9-godzinnych wyścigach w Brnie. Oba auta przemierzyły cały dystans bez żadnych problemów technicznych, udowadniając profesjonalizm firmy DRIVE SQUAD.

Spośród dwóch załóg, lepszy wynik uzyskała ekipa startująca z nazwą DRIVE SQUAD Team 2, która od samego początku utrzymywała tempo liderów w stawce samochodów mocniejszych nawet o 90 koni mechanicznych i ustanowiła najszybszy czas okrążenia. Szare MINI wyszło na prowadzenie w przedostatniej godzinie wyścigu i pozostawało liderem aż do ostatniego zjazdu na tankowanie, po którym załoga DRIVE SQUAD Team 2 objęła trzecie miejsce, na którym dojechała do mety.

Poza podium w klasyfikacji generalnej, zespół odniósł zwycięstwo w klasie do 2,5 litra objętości, pokonując najbliższych rywali o dwa okrążenia.

Trzecie miejsce w klasie zajęła załoga drugiego MINI, startująca pod nazwą Supros SeaCont. Szansy na lepszy wynik pozbawił ich dublowany samochód innej klasy, który doprowadził do kolizji i uszkodził zawieszenie naszego auta. Mechanicy DRIVE SQUAD stanęli na wysokości zadania i umożliwili powrót kolorowego MINI do rywalizacji oraz finisz ze stratą jedynie pięciu okrążeń do siostrzanej załogi.

Sponsor tytularny

Work Stuff

Partner technologiczny

ECU Master
Yokohama

Patronat medialny

Motowizja

Organizator

DRIVE SQUAD
ul. Modrzewiowa 3
64-320 Niepruszewo

tel. 604 145 514
e-mail: przemek@drivesquad.pl